Wpis z mikrobloga

Niestety nie zyje Aleksiej Nawalny. Krytyk imperializmu i jedyny znany mi Rosjanin o rozpoznawalnym nazwisku, który przebywając w Rosji poparł zakończenie wojny i wycofanie się z okupownego Donbasu. Jeżeli są inni to prosze o nazwiska.

W Polsce z powodu ignorancji wielu ludzi myśląło, że to polityk bardziej zaborczy od putina i polakożerca. Oczywisice takie osoby nigdy nie podały nawet jednej negatywnej wypowiedzi Nawalnego o Polsce. Sam szukałem i wyszło, że Nawalny to taki typowy rosyjski demokrata, który o Polsce albo nie mówi, a jak już powie to pozytywnie (na yt był filmik gdzy robi tak na wiecu w Kaliningradzie) .
Na kanale Nawalnego ukazał sie kiedyś film w ktorym krytycznie ukazano antypolska propagnde putinowskich mediów.
Nie jest przypadkiem, że cisneli po nim mocno Sykulski czy JKM, którzy coś niekorzystnego dla putina mówią chyba tylko wtedy gdy się pomylą.

Śmierć Nawalnego to być może sygnał, że wojna bedzie kontynuowana i chodzi o utemperowanie ewentualnych przywódców protestów.
Kwestia tylko taka czy chodzi o pokonanie Ukrainy czy coś więcej.

#rosja #ukraina #nawalny
szurszur - Niestety nie zyje Aleksiej Nawalny. Krytyk imperializmu i jedyny znany mi ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-16 131418

Pobierz
  • 18
@szurszur: Nawalny był nieistotny w kontekście Ukrainy. Mam obawy czy aby ruscy naziści nie ubili potencjalnego lidera opozycji w stosunku do kolejnych, daleko idących działań
  • 0
chyba Nadieżdzin był też za zakończeniem wojny i wycofaniem się z okupowanych terenów.


@galicjanin: Nie. Nadieżdin jest za zawieszeniem broni i referendum na całym terenie gdzie już stanął rosyjski żołnierz.
  • 0
Mam obawy czy aby ruscy naziści nie ubili potencjalnego lidera opozycji w stosunku do kolejnych, daleko idących działań


@azirck: Nie wiem czy Nawalny miałby zyskac poparcie w Rosji. Po aresztowaniu został rozjechany przez propagande i nawet to poparcie jakie miał wczesniej zostało zniwelowane.
@kochamcovid: Ktoś kto popierał nawalnego raczej zdaje sobie sprawę, że w ruskiej TV prawdy nie uświadczy więc nie sądze aby jego zmielenie w TV miało jakikolwiek wpływ na jego poparcie. Ewentualnie to oficjalne, deklarowane do kamery.
  • 7
Nawalny zaakceptował aneksję Krymu przez Rosję[ i oświadczył, że jako prezydent nie zwróciłby Krymu Ukrainie.


@kochamcovid: No a który znany Rosjanin przebywajac w Rosji i chcacy istnieć w Polityce poparł oddanie Krymu? Przeciez za to w Rosji jest wiezienie. Nie patrz z pozycji kryteriów zachodnioeuropejskiej demokracji.

Rozważał również, że należy podjąć działania na rzecz ograniczenia imigracji z Kaukazu nawet poprzez deportacje.


@kochamcovid: No tu akurat dla wykopków nie ma nic
  • 0
to może przytoczysz jak wypowiadał się o ataku na Gruzję w 2009?


@owsikalfred: No człowieku, w Polsce nie liczy sie co politycy mówili dwa lata wstecz i np. w konfederacji był lewak od Palikota, ktory kilka lat temu chodził na pikecie szydzacej z JPII, a tu chcesz pozycjonowac kogos na podstawie wypowiedzi sprzed 15 lat?
szurszur - >to może przytoczysz jak wypowiadał się o ataku na Gruzję w 2009?

@owsika...

źródło: brtyzzzlll

Pobierz