Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie ta ostatnia nagonka na RODy – nic a nic nie wygląda na zorganizowaną ustawkę. Na co dzień deweloper to synonim najgorszego zła a tu nagle „oddajmy najlepsze tereny w mieście deweloperom, tylko oni tworzą przestrzeń dodaną w mieście”.

Też zwróćcie uwagę na to, że nie pada w takich tezach słowo sprzedajmy tylko oddajmy, przekażmy itp. Biednych deweloperów z pewnością nie stać na ziemię a oni tam by w czynie społecznym wybudowali wspaniałe osiedla…

Tak samo ładnie przedstawia się właścicieli RODów – peerelowskie dziadki, zapijaczone komuchy, które nic światu nie dają. Zestawiania w stylu Hitler (działkowiec) jednak gorszy od Stalina (deweloper). Wiadomo, że nikt normalny nie może posiadać działki. Trzeba mu dowalić.

Zróbmy tam skwery i parki! Tak jasne. Skończy się jak zwykle – 10% terenu to będzie „park” z wyciętymi przez dewelopera drzewami, a reszta to betonowa pustynia nazwana szyderczo „zielone tarasy” czy jakoś tak. Zarobi tylko deweloper i koledzy z urzędu miejskiego.

Bezpośredni cytat fana deweloperki: „[...] osiedla deweloperskie, ale i tak są lepszą wartością dla miasta niż obsrane ogródki działkowe. *a tak naprawdę to będą - apartamentowce poprzecinane chodnikami i placami zabaw są obiektywnie bardziej przestrzenią publiczną niż ROD-y. No i oczywiście polepszają estetykę”. [dop. Proszę zwrócić uwagę na słowo „apartamentowce” – czy ktokolwiek normalny używa takiego słowa w kontekście nowego budownictwa? Czy tylko osoby z branży?]

Czy naprawdę można coś takiego napisać nie czując takiego wewnętrznego zażenowania? Wszyscy widzimy jak wątpliwą estetyką #!$%@?ą się nowoczesne osiedla, kurniki deweloperskie. Wszystko zalane betonem, blok przy bloku, przy placu zabaw brakuje tylko wieżyczek strażniczych by wiernie zrekonstruować uczucie obozu koncentracyjnego.

Naprawdę ktoś chciałby zmienić widok z okna z zieleni ogródków działkowych na nowe wcielenie warszawskiego Hong-Kongu (zdjęcie poniżej)? Pozbyć się tej ostatniej odrobinki świeżego powietrza z miasta i jakiegokolwiek ruchu powietrza? W imię zarobków deweloperów? Chyba nie bardzo, dlatego kręci się ta propaganda w stronę dowalenia „dziadkom z rodów”.

Jeżeli w ogóle mamy zaczynać taką dyskusję to musiałby zaistnieć dwa czynniki:
- nowe osiedla faktycznie spełniają jakiekolwiek normy estetyczne, funkcjonalne, dystansu między blokami i udziału zieleni,
- musimy być pewni uczciwości urzędników przeprowadzających proces prywatyzacji tych terenów.

Na razie jestem pewny, jak i większość normalnych ludzi, że żaden z tych czynników nie zaistniał. Nie wierzę, że jest to oddolna akcja a nie finansowana przez branżę apartamentowców 30m2. Pomimo rekordowych i wciąż rosnących zysków ich apetyt nie maleje. Rody jeszcze może kiedyś przekształcimy w coś bardziej użytecznego a taki kurnik dla Polaków zostałby z nami na długie lata.

#nieruchomosci #patologia #warszawa #60groszyzawpis #koalicjadeweloperska
Viesti - Rozwala mnie ta ostatnia nagonka na RODy – nic a nic nie wygląda na zorganiz...

źródło: 123

Pobierz
  • 122
Na etapie realizacji 10% park i 90% osiedle


@Viesti: i wciąż mieszkańcy odzyskają chociaż 10% terenu, który teraz jest dla nich zamknięty xD

No i hasło na dziś - MPZP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Viesti RODy to taka mikropatodeweloperka, wszystko ogrodzone, służące jako magazyn gratów, najczęściej są zaniedbane i po prostu brzydkie.
Najgorsze są ogromne RODy które stanowią barierę, przez którą ciężko przejść, niby odległość w prostej linii 300m, ale przechodzisz przez ROD i nagle trafiasz na zamkniętą bramę, albo przejście jest labiryntem na 1,5km.
Nie powinno się oddawać tego terenu deweloperom, ale zdecydowanie uważam że RODy w takiej formie jak istnieją np. we Wrocławiu są
@Viesti: Może niektórzy nie wiedzą, ale nie trzeba spełniać żadnych specjalnych kryteriów wiekowych, aby posiadać działkę ROD. Jestem grubo przed trzydziestką i polecam wszystkim młodym ludziom, którzy mieszkają w dużych miastach, a nie stać ich jeszcze na kupienie sobie działki budowalnej. Taka działka daje dużo możliwości. Moi znajomi też chętnie spędzają tam ze mną czas. Mogą skorzystać w warsztatu, aby odnowić sobie mebel, namalować obraz olejny, wyluzować się przy grillu albo
@Viesti: Ok, całkiem zrozumiałe - masz ogródek, najpewniej z jakąś samowolką budowlaną, i nie chcesz tego stracić. To normalne, na Twoim miejscu też bym nie był zadowolony z tego pomysłu. Ale ja jestem na innym miejscu. Większość rodosów warszawskich, które widziałem to bajzel i śmietnik. Podpalenia, libacje, ogólnie chlew, którego nie ma kto sprzątnąć. Uważam, że powinni przerobić je na tereny dostępne dla wszystkich. Zadość uczynienie za przerwanie umowy dzierżawy i
@szynszyla2018: Oki, jakby były otwarte to byłoby spoko. Moi dziadkowie, jak żyli, mieli w dawnych czasach ogródki działkowe na takim terenie gdzie oprócz samych ogródków był w środki zbiornik wodny, lokal z restauracja i przestrzen byla ogolno otwarta. Ale tutaj gzdie mieszkam teraz w #poznan, to te ogrodki obok mnie to wszystkie pozamykane, dodatkowo otoczone wysokim betonowym plotem z kazdej strony przez ktory nic nie widac. Więc są to po
@nikifor: @ZasilaczKomputerowy @OraclePL @kuchenekgazowy @a665321 @OskarDeveloperski

UWAGA UWAGA UWAGA ACHTUNG

Najważniejsze w tym wszystkim jest to że:

NIE MUSICIE MIESZKAĆ W CETNTRUM

Nikt was do tego nie zmusza. A w dupie mamy to, że wasz deweloper nie wybudował wam ROD obok waszych apartamentów, a jedyny ogródek jaki macie to 50 cm chwastów między oknami a parkingiem.
Mój "komunistyczny deweloper" gdy mnie jeszcze nie było na świecie wybudował kamienice z podwórkiem, zasadził
nic a nic nie wygląda na zorganizowaną ustawkę


@Viesti: Nieruchomowykopki dostały sraczki bo spamują tym tematem z mieszkaniami jak #!$%@?ęci a nie żadna ustawka czy spisek. Cały internet nawet o tym nie rozmawia, większość polityków i developerów ma #!$%@? na wykop. Ten portal to nie pępek świata, ogarnijcie się.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Viesti: dziwi cię że na coś jest tu nagonka? Widać pan zapomniał co tu się działo przed wyborami ( ͡° ͜ʖ ͡°) to wyp0k, tu zawsze narracja idzie za kasę albo tak jak mądrość wykopowa przykaze i wszyscy będą plusować
Natomiast masz rody w odległosci 2.5 km od centrum miasta z linią tramwajową które są na działce 500 x 500 metrów. Robisz na 480x480 teren zielony, a na tych 20 metrach stawiasz 10 piętrowy blok. Naprawdę te RODosy nie muszą być zostawione w KAŻDYM miejscu miasta.


@Darth_Gohan: no albo zostawiasz rody 500 x 500 m XD. Naprawdę nie każdy skrawek wolnego terenu musi być zasrany 10-piętrowymi blokami. Tak, to takie proste.
@Viesti: dużo ludzi mówi na nowe budownictwo apartamentowce. Nowe budownictwo to termin który mi i pewnie większości pokolenia 30+ kojarzy się z wielką płytą i budynkami z lat 90tych.
@Viesti:

Zróbmy tam skwery i parki! Tak jasne. Skończy się jak zwykle – 10% terenu to będzie „park” z wyciętymi przez dewelopera drzewami, a reszta to betonowa pustynia nazwana szyderczo „zielone tarasy” czy jakoś tak.


Jesli te 10% terenu bedzie udostepnione mieszkancom to i tak lepiej niz teraz. Teraz ROD wyglada tak, ze jest plot i #!$%@? wejdziesz gdzies na spacer czy rowerem.