Wpis z mikrobloga

Nie jedzenie pelnoziarnistych produktow, orzechow, owocow, omega 3, blonnika, czy warzyw, jedzenie duzej ilosci soli sa glownym czynnikiem smierci na swiecie z powodu zlej diety
Nie jest problemem jedzenie miesa, picie mleka czy cos w tym rodzaju, ale zastapienie chlebka czarnego czy kaszy przez samo miecho czy panierke. Nawet zarcie trans tluszczy nie jest nawet w 1/10 tak zle jak unikanie pelnego ziarna
Unikanie zdrowszych opcji jest przyczyna #1
https://www.thelancet.com/article/S0140-6736(19)30041-8/fulltext
#dieta #mirkokoksy #odchudzanie #keto
B.....n - Nie jedzenie pelnoziarnistych produktow, orzechow, owocow, omega 3, blonnik...

źródło: gr3

Pobierz
  • 18
@BayzedMan: na orzechy mnóstwo ludzi ma uczulenie i się nie dziwię że nie je się ich jakoś dużo, poza tym mają bardzo mocno zachwiany balans omega 3 do 6 na korzyść tych drugich i niekorzyść tych pierwszych.
Pełnoziarniste produkty też mi nie pasują w tym zestawieniu w dobie w której mówi się ogólnie że zboża to ogólnie np chleb ogólnie to niezbyt dobry wybór żywieniowy.
No i z solą może być
@BayzedMan: nikt na #keto nie pije coli.

Badanie to miało na celu ocenę spożycia głównych produktów spożywczych i składników odżywczych w 195 krajach oraz ilościowe określenie wpływu ich nieoptymalnego spożycia na śmiertelność i zachorowalność

Równolegle z nieoptymalnym spożyciem zdrowej żywności, dzienne spożycie wszystkich niezdrowych pokarmów i składników odżywczych przekroczyło optymalny poziom na całym świecie.


Powyżej cytaty z artykułu. Z drugiego wynika dokładnie to co pisałem we wcześniejszym komentarzu: jedzenie śmieci jest
@BayzedMan nie znam się to zapytam, a nie mam czasu na czytanie linków
Czemu akurat pełnoziarniste? Chodzi o zawartość minerałów, witamin czy innych? Czy głównie chłodzi o błonnik?
@Jocqelt: Jakakolwiek omega, nie ma znaczenia. Warto brać codziennie jeśli się nie je ryb.

@maturzysta_ze_szczecina:

Pokaż mi jakiś pełnoziarnisty produkt bez szkodliwych dodatków


To tak jakbyś spytał pokaż mi wodę bez szkodliwych dodatków

- płatki owsiane zwykłe, orkiszowe pełno, gryczane, jaglane
- otręby owsiane
- komosa ryżowa, ryż brązowy/czarny
- kasze jęczmienna, gryczana, owsiana, jaglana
- chleb żytni na zakwasie
- wszystko inne z mąki razowej żytniej, makarony

Dodaj jeszcze
@Piks0n: tylko, że samych tych płatków, otrębów, kaszy i ryżu się nie jada. Jesz to wszystko z jakimiś dodatkami, najczęściej cukrem.

IMO takie generalizowanie jak op napisał to bzdura.

Nie jedzenie pelnoziarnistych produktow

Już widzę ludzi sięgających bo batonik pełen cukru bo jednym ze składników są płatki orkiszowe. Ludzi przygotowujących obiad z żytniego makaronu i sosu Uncle Ben słodko-kwaśny (cokolwiek w słoikach, nie musi mieć słodki w nazwie).

Ludzie na #
Jesz to wszystko z jakimiś dodatkami, najczęściej cukrem.


@maturzysta_ze_szczecina: Jakim cukrem? W czym problem zrobić samemu sos bez cukru, albo zjeść na słodko z owocami i erytrytolem?

Ludzie na #keto wychodzą z cukrzycy, mają wreszcie uregulowany cukier - kompletnie bez żyta! Podobnie z ciśnieniem: tylko mięso, tłuszcze zwierzęce i ciśnienie się normuje


Na low carbie też wyjdą i jeszcze łatwiej się nasycą makro i mikro składnikami. A na keto muszą, albo
nie znam się to zapytam, a nie mam czasu na czytanie linków

Czemu akurat pełnoziarniste? Chodzi o zawartość minerałów, witamin czy innych? Czy głównie chłodzi o błonnik?


@ladzik: Pelnoziarniste produkty wspomagaja metabolozm wegli, obnizaja cisnienie, ryzyko chorob serca, udaru, raka jelita itp rzeczy