Wpis z mikrobloga

@curiousboi: Prosta sprawa: patrzysz które płyty główne, procesory i karty graficzne były ostatnie z oficjalnym wsparciem dla WinXP, bierzesz topowe części z tych ostatnich generacji i na tym budujesz kompa.

Na ten przykład, ostatnia generacja kart Nvidii która miała wsparcie dla XP to była seria 900, więc GTX 980 Ti będzie najmocniejszym GPU pod komputer z Windowsem XP. Robisz takie samo rozeznanie dla procków Intela i AMD i ewentualnie dla grafik
@supra107: O kurde, w sumie to niespodziewałem sie że taka dosyc mocna karta bedzie miala jeszcze wsparcie dla XP, zaskoczyles mnie.
W sumie to chyba nie potrzebuje az takiego sprzętu, nie wykorzystam jego potencjału przy tym systemie.

Czy jest jakaś stronka "ściągawka", żeby sobie porówywac sockety, os itp?
@curiousboi:

Jak kolega wyżej. Stary thinkpad j będziesz miał klasyka - perełkę i być może jeszcze czysto pieniężnie na tym zyskasz.

Windows XP dobrze działa na maszynach wirtualnych np virtualbox ale pewnie to nie rozwiązanie w twoim przypadku.
Potrzebuje najmocniejszego kompa na #windowsxp (stare gierki multiplayer), ma ktos moze pomysl w co tu celować? #windows


@curiousboi:

1. Czemu nie VM-ka lub odpalenie tych gier na jakimś Windows 7 na kiju? Nie spotkałem się z grą z ery WinXP, która by źle działała na Windows 7, a szczerze mówiąc przy retroszmelcu trza się obawiać o awaryjność i zastępowanie części.

2. W ogóle jakie gry, bo jak jakaś strategia to niekoniecznie
4gb ramu, nie za malo troche?


@curiousboi: Na 32 bitowym systemie (no chyba, że Windows XP w egzotycznym wariancie 64 bit) to tak trochę kiepsko z użyciem pamięci ponad 4 GB (a realnie mniej) bo gdyż azaliż adresowanie pamięci.

chetnie bym wrocil do pc


@curiousboi: Jak KONIECZNIE ma być buda, to bym celował w jakies workstation lub jakiś model PC-ta do zastosowań graficznych. Plusy: duuuużo części zapasowych i wyższa jakość.