Wpis z mikrobloga

Spędziłem swego czasu długie godziny przeglądając oferty nieruchomości więc wrzuca mały słowniczek dla nowych użytkowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Klimatyczne mieszkanie z duszą" - stare do remontu

"Mieszkanie z potencjałem" - jw, do zerwania wszystkiego do gołej cegły

"W spokojnej okolicy" - na wypi*dowie

"Przytulne mieszkanie" - malutkie mieszkanie

"Działka otoczona nowymi domami jednorodzinnymi" - pole podzielone na 40 małych kwadratów ze wspólną drogą

"30 minut od miasta XX" - droga liczona w niedziele rano do granicy miasta

"Dobra komunikacja" - jeden autobus 10-20 minut od domu

"Dla ceniących ciszę i spokój" - z dala od wszystkiego, na wypi*dowie

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem #budowadomu
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2:
"Mieszkanie z duszą"- głęboki PRL do remontu
"Unikalny/orginalny układ"- j*bany labirynt
"Perełka inwestycyjna"- Gorący ziemniak sprzedawany po zawyżonych cenach. Sprzedający nawet się nie udaje że kupujący mógłby chcieć mieszkać w tym kurniku i sugeruje najem.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Jeszcze "do własnej/dowolnej aranżacji"- czyli totalna melina, gdzie na remont wydasz miliony monet. Ogólnie te ogłoszenia i te same przewijające się zwroty to nie wiem czy ludzie piszą na poważnie czy dla beki
  • Odpowiedz
@ATAT-2 "do lekkiego odświeżenia" - ta klepsydra na wejściu do bloku to o poprzednim właścicielu

"mieszkanie po generalnym remoncie" - wjechał świeży flip, małżeństwo z pieskiem co kupiło od poprzedniego właściciela za 60% wartości jednak się rozmyśliło

"dla klienta gotówkowego" - brak księgi wieczystej
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Dla klienta gotówkowego, to znaczy, że żaden bank nie da na takie coś kredytu xd Bo bank nie jest głupi i od razu zwęszy problemy z lokalem, np. problemy z gruntem (ostatnio o tym na wykopie ktoś pisał), jakieś samowole budowlane, przeróbki. Po prostu nieuregulowany status prawny.
  • Odpowiedz
  • 0
@arsze_nick: Myślałem że bardziej chodzi tu o czas sprzedaży i nie chce im się czekać na decyzję banku i wypłatę środków tylko chcąc puścić od ręki
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Słoneczne - okna w salonie na zachód i od 14:00 do wieczora w lipcu/sierpniu jest piekarnik
blisko sklepy - lokalny folklor drze japę pod żabką
ekskluzywnie urządzone - jest zmywarka
gotowe do zamieszkania - nie zdążyliśmy wywieźć mebli po denacie
dla aktywnych - 4 piętro bez windy
stylowe - nie zdążyliśmy wywieźć dziwacznych mebli
  • Odpowiedz
  • 11
Przypomniała mi się jeszcze jedna perełka - 'Okazyjna cena tylko do końca czerwca!'

Czyli jeśli mieszkanie nie sprzeda się po niższej cenie to ją podwyższymy. Logiczne.
  • Odpowiedz
@ATAT-2 dla Warszawy:
Śródmieście/ścisłe centrum - teren dawnej gminy centrum
Mokotów/Żoliborz/Wola - z mieszkania widać ww. dzielnicę
bliska Wola - daleka Wola
METRO!!! - pięć przystanków autobusem do metra
  • Odpowiedz
@ATAT-2: niektóre osiedla z PRL są zbudowane na gruntach, do których spółdzielnia nie ma prawa własności ani użytkowania wieczystego. Jak kupujesz mieszkanie w takim budynku, to nie ma opcji założenia księgi wieczystej i raczej nie dostaniesz w banku kredytu hipotecznego, stąd konieczność sprzedaży za gotówkę. Ogólnie to nie musi być pułapka, po prostu trudniej sprawdzić stan prawny nieruchomości i sprzedać w przyszłości, w zamian masz niższą cenę i lokalizację blisko
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ja sobie oglądałem domek piętrowy, wszystko spoko fajnie, a nagle baba wyskakuje że w księdze wieczystej piętra nie ma xD Ktoś se nielegalnie dobudował i c--j. Weź potem to ureguluj prawnie.
  • Odpowiedz
"dla klienta gotówkowego" - brak księgi wieczystej


@cicha-mezatka: tego nie rozumiem. Mógłby ktoś wyjaśnić? Bez księgi nie można kredo wziąć? Dlaczego może nie być księgi?
  • Odpowiedz
  • 2
niektóre osiedla z PRL są zbudowane na gruntach, do których spółdzielnia nie ma prawa własności ani użytkowania wieczystego. Jak kupujesz mieszkanie w takim budynku, to nie ma opcji założenia księgi wieczystej i raczej nie dostaniesz w banku kredytu hipotecznego, stąd konieczność sprzedaży za gotówkę. Ogólnie to nie musi być pułapka, po prostu trudniej sprawdzić stan prawny nieruchomości i sprzedać w przyszłości, w zamian masz niższą cenę i lokalizację blisko centrum miasta


@
  • Odpowiedz
@ATAT-2: "5 minut do centrum" - 5 minut do centrum osiedla albo dzielnicy, karetką na sygnale.

" 5 minut na piechotę" - sztafeta Usainow Boltów co 100 m zbliżyła się do dwukrotności tego czasu.

"Z ogrodem" - trawnik 2x2

"Rezerwacja" - presja czasu i dostępności, będę chciał podbić cenę w trakcie kupna.
  • Odpowiedz