Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #pracbaza

O co chodzi z tymi ogłoszeniami w IT?

Chcę zmienić branżę na IT. Od trzech miesięcy szukam pracy jako junior frontend developer, nie dostałem ani jednej niezautomatyzowanej odpowiedzi na CV. Dostaję tylko zwrotkę "dziękujemy za udział w rekrutacji" i cisza.

O co tu chodzi? To są jakieś lewe ogłoszenia? Wyłudzanie danych? Złożyłem jakieś 100 aplikacji.
  • 39
  • Odpowiedz
Chcę zmienić branżę na IT. Od trzech miesięcy szukam pracy jako junior frontend developer


@karetpoker: tu masz odpowiedź. Takich jak Ty, są tysiące. Juniorów bez doświadczenia w tej chwili praktycznie nikt nie chce. Jeśli biorą kogoś takiego, to ogarniętego studenta na praktyki, który dostanie po nich etat na stałe.
  • Odpowiedz
@karetpoker:
- szukałeś po grupach na fb ?
- wysyłałeś swoje CV na różnych portalach?
- masz dobrze napisane CV ?
- masz jakiś projekt warty uwagi?
- ktoś doświadczony stwierdził, że masz fajny projekt ?
- umiesz coś wiecej niz pętla w JSie?

raz widziałem typa co powiedział, że umie HTML i to w DODATKU WERSJA 5. W dalszej części tekstu żalił się, że nie ma odzewu na jego CV...
  • Odpowiedz
@karetpoker: zrobiłeś jakis research odnosnie rynku? Ogolnie to sytuacja nie wyglada zachecajaco. Wyslij jeszcze z 500 CV to przy odrobinie szczescia ktos sie w koncu odezwie, o ile cos w tym cv jest.
  • Odpowiedz
@karetpoker a masz może uczelnie wyższą w CV? Albo jaki inny obiektywny łatwy do odczytania fakt który pozwoli zakwalifikować Cię do tych lepszych kandydatów?
  • Odpowiedz
@karetpoker: z ciekawości: co robiłeś wcześniej? Nie siedzę w branży, więc nic wartościowego z rad nie wrzucę, ale zastanawia mnie skąd się wziął pomysł szukania w IT i jakie masz wcześniejsze doświadczenia z tą branżą związane? Bo juniorów to raczej łapią na studiach albo i wcześniej (tak, takich zafascynowanych tematem można wyłapać i za gówniarza, skoro klepią kody od podstawówki, sama miałam takich kolegów).
  • Odpowiedz