Wpis z mikrobloga

@timek1119: Bardzo dobrze, że to angielski poszedł na arenę międzynarodową. Dzięki temu, języki romańskie zawsze będą o pół grama bardziej egzotyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SUBAGAZI: francuski XD nie dość że żeby co kolwiek powiedzieć musisz swój polski aparat mowy postawić na sztorc to i tak frankofoni powiedzą że nic nie rozumieją bo masz słabą wymowę
  • Odpowiedz
powiedzą że nic nie rozumieją bo masz słabą wymowę


@owsikalfred: i patrzą na Ciebie ze świętym oburzeniem jak nie potrafisz wymawiac słów z prawidłowym akcentem, po czym przechodzą na angielski (ci co znają) i uszy ci więdną słuchając jak kaleczą. Oczywiście kulawy angielski w ich wykonaniu juz nie przeszkadza XD
  • Odpowiedz
języków romańskich


@timek1119: Matko jedyna, poza francuskim wszystkie te cygańskie języki typu hiszpański portugalski są absolutnie odrażające. Wyobrażacie sobie poważne debaty polityczne po włosku? Przecież to są parodie języków stworzone na potrzeby memów.

Rozumiem, że angielski (zwłaszcza ortografia) jest w dużym stopniu wadliwa i chętnie bym zobaczył jakiś bardziej usystematyzowany język jako międzynarodowy, ale jak by to miał być jakiś podjęzyk enrików i miguelów to już wolę się męczyć z angielskim.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sarza01: Tak, dla mnie taka muzyka jest asłuchalna, dlatego też moje playlisty na spotify to przede wszystkim włoski, hiszpański, kataloński i portugalski. Jak trafia się coś po angielsku to najczęściej przewijam dalej.
  • Odpowiedz
@timek1119: Moje jedyne zastrzeżenie do angielskiego jest raczej osobiste, bo za nic nie potrafię okiełznać akcentu i ciąglę brzmię jak jakiś anglik za dychę. Inaczej mam z niemieckim i hiszpańskim, w tych językach czuję się swobodnie w wymowie i potrafię powiedzieć poprawnie każde słowo.
Ćwiczę ten angielski ciągle, ale to bardzo żmudna praca i czasem nie daję rady powiedzieć prawidłowo najprostszych wyrazów.
  • Odpowiedz
dla mnie taka muzyka jest asłuchalna,


@timek1119: rozumiem. Natomiast większość ludzi na ziemi musi sądzić inaczej skoro taka muzyka akurat jest najbardziej popularna. No i ja też tak sądzę.

Wiadomo że włoski czy francuski będzie brzmiał inaczej, może dla kogoś ciekawiej - ale czy też będzie taki dźwięczny i będzie tak wybrzmiewał? Będzie tak łatwy do rymowania i trzymania melodii?

Chcesz to nawet mogę podać przykład.. Jeśli to słabo brzmi to
Sarza01 - >dla mnie taka muzyka jest asłuchalna,

@timek1119: rozumiem. Natomiast wię...
  • Odpowiedz
@timek1119: angielski jest najprostszym językiem na świecie - jest bardzo ale to bardzo logiczny, wymowa jest tylko z pozoru trudna. Co, lepiej żeby hiszpanski był żeby każdy brzmiał jak oszust sprzedający podróby? Czy może francuski który ma milion zasad a od nich milion wyjątków a do tego brzmi tak: tą tą tą tą ve ve ve i każde z nich oznacza co innego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sarza01: Nie ma łatwiejszego języka do rymowania jak hiszpański - wystarczy zobaczyć bitwy freestylowe. Scena hiszpańskojęzyczna to światowy top - https://www.youtube.com/watch?v=mVO-IKZEmrc&ab_channel=UrbanRoosters
A co do melodyjności to nie wiem jaki język może być bardziej melodyjny od włoskiego - https://www.youtube.com/watch?v=Nuj-n9B1HoY&ab_channel=Fanpage.it Słuchanie tego języka to czysta przyjemność.
  • Odpowiedz
@timek1119: to łap jeszcze coś ode mnie w temacie ;)

masz racje -> te języki mają w sobie coś urzekającego..

uwielbiam majestatyczność tej kobiety. Jest w niej coś magicznego.
Sarza01 - @timek1119: to łap jeszcze coś ode mnie w temacie ;) 

masz racje -> te jęz...
  • Odpowiedz
@timek1119: a no i jeszcze to.. mógłbym słuchać bez końca. Właśnie tą starą wersje. Najlepsza jest. Taka naturalna, pełna młodzieńczej energii i radości.

ja tak z przekory pisałem, ale szczerze to kocham muzykę w całej jej okazałości i w każdym języku
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sarza01 - @timek1119:  a no i jeszcze to.. mógłbym słuchać bez końca. Właśnie tą star...
  • Odpowiedz
@razdwatrzy55: To nie jest tak, że wcale nie potrafię takich słów wypowiedzieć. Ja czytam zazwyczaj jakiś tekst na głos i staram się powiedzieć każde słowo z właściwym akcentem. No i w końcu trafiam na jakieś prościutkie słowo, np, during, simplest, serenity etc., wymawiam je, i brzmi całkowicie nie tak jak powinno. Potem wyszukuję w Googlu jak powinno się czytać to słowo i okazuje się, że Amerykanie i Brytyjczycy wymawiają je całkowicie
  • Odpowiedz