Wpis z mikrobloga

Powiem wam Mircy co mi się podoba w często tutaj obrzucanej guanem (często słusznie) *Murice
Mianowicie niewidziana nigdy przeze mnie nigdzie indziej organizacja przy różnego rodzaju katastrofach naturalnych.
Przykładowo zapowiadają na jutro dużą burzę śnieżną. Ma spaść w moim rejonie 25-30 cm śniegu i ma mocno wiać. Co robi gubernator? Prosi gubernatora Pensylwanii która ma nie zostać dotknięta śnieżycą o przysłanie jakiejś tam liczby elektryków wraz z wyposażeniem ciężarówki z wysięgnikiem (utility worker with power line repair truck) I tak mijam na austostradzie dziesiątki takich ciężarówkek jadących na północ - wszytkie na blachach PA. Mało tego. Na dwie doby przed śniegiem wszytkie autostrady, parkweye czy większe drogi spryskane mieszanką soli aby nie było gołoledzi i śnieg nie osiadał przez pierwsze godziny. Przejezdność, przejezdność, przejezdność. Na dokładkę dodam, że na każdym wjeździe na autostradę stoją już gotowe pługi z solniczkami i chłopaki kumają na nocce czekając na akcję. Tablice zmiennej treści informują o której ma zacząć sypać i ile ma spaść. Zalecają pozostanie w domu. Dzieciaki już dziś dostały meila o wolnym jutro (snow day). Takie święto narodowe które będą odrabiać dodatkowym dniem szkoły w czerwcu. Ja przygotowałem się kupując butelkę whisky i browara na grzaniec. Jutro zaślę fotkę jak coś spadnie. Elo
#r2d2zwiedza #usa #zima #connecticut
R2D2zSosnowca - Powiem wam Mircy co mi się podoba w często tutaj obrzucanej guanem (c...

źródło: IMG_9089

Pobierz
  • 42
@harrame też uważam, że to przesada ale widać że każdy na to czeka bo taki dzień wolny robi się przy pierwszym większym takim śniegu, potem jak się okazywało już wiele razy spadał taki śnieg kilka razy i nikt już nie zwracał na to uwagi. Chyba pod pretekstem bezpieczeństwa każdy robi sobie wolne i przedłuża weekend.
Przejezdność, przejezdność, przejezdność. Na dokładkę dodam, że na każdym wjeździe na autostradę stoją już gotowe pługi z solniczkami i chłopaki kumają na nocce czekając na akcję. Tablice zmiennej treści informują o której ma zacząć sypać i ile ma spaść.


@R2D2_z_Sosnowca: No spoko, tylko tam absolutnie wszystko oparte jest na samochodach. Jak gdzieś nie możesz dojechać autem to nie istniejesz tam nie masz spożywczego na osiedlu tylko jedziesz pół godziny do marketu.
@R2D2_z_Sosnowca Potwierdzam, moje korpo ma siedzibę w Bostonie i choć teoretycznie biuro jest czynne, to ludzie dostawali wiadomości od swoich przełożonych żeby w żaden sposób nie ryzykować dojazdu jeśli się nie mieszka blisko. Widziałem właśnie wiadomość na Slacku od mojego globalnego dyrektora w podobnym tonie.
@Oskariat: Śmiejecie się z Amerykanów, że nie znają geografii a Ty się właśnie taką samą głupotą wykazałeś porównując stan, w którym śnieg to coroczna normalność ze stanem, w którym intensywniejsze opady śniegu występują raz na kilka lat XD Różnica jest jakby porównywać kraje Bałtyckie do Hiszpanii w kwestii przygotowania do obfitych opadów śniegu.
@WH40K: to że to rednecki prawackie to jedno, ale drugie (i dużo ważniejsze) to jakie normy klimatyczne Teksas ma.

Pogoda (w st. C) na najbliższe dni dla wybranych kilku miast:
Dallas 16 18 20 18 9 15 21 21
Austin 18 18 22 19 11 16 22 23
Houston 18 18 23 19 12 16 22 24

I to są tam normalne temperatury jak na luty. U nas takie to dopiero
zajebiscie bylo jak caly teksas nie mial pradu bo snieg spadl


@Oskariat: @WH40K
Sieć elektryczna Texasu nie jest zintegrowana z sieciami sąsiadujących stanów. Więc gdy ich grid został uszkodzony, nie mieli skąd zapasowo brać energii. To nie dzieje się w innych stanach, nie dzieje się w Europie. Ich decyzje, ich problemy :>