Wpis z mikrobloga

Powiem wam Mircy co mi się podoba w często tutaj obrzucanej guanem (często słusznie) *Murice
Mianowicie niewidziana nigdy przeze mnie nigdzie indziej organizacja przy różnego rodzaju katastrofach naturalnych.
Przykładowo zapowiadają na jutro dużą burzę śnieżną. Ma spaść w moim rejonie 25-30 cm śniegu i ma mocno wiać. Co robi gubernator? Prosi gubernatora Pensylwanii która ma nie zostać dotknięta śnieżycą o przysłanie jakiejś tam liczby elektryków wraz z wyposażeniem ciężarówki z wysięgnikiem (utility worker with power line repair truck) I tak mijam na austostradzie dziesiątki takich ciężarówkek jadących na północ - wszytkie na blachach PA. Mało tego. Na dwie doby przed śniegiem wszytkie autostrady, parkweye czy większe drogi spryskane mieszanką soli aby nie było gołoledzi i śnieg nie osiadał przez pierwsze godziny. Przejezdność, przejezdność, przejezdność. Na dokładkę dodam, że na każdym wjeździe na autostradę stoją już gotowe pługi z solniczkami i chłopaki kumają na nocce czekając na akcję. Tablice zmiennej treści informują o której ma zacząć sypać i ile ma spaść. Zalecają pozostanie w domu. Dzieciaki już dziś dostały meila o wolnym jutro (snow day). Takie święto narodowe które będą odrabiać dodatkowym dniem szkoły w czerwcu. Ja przygotowałem się kupując butelkę whisky i browara na grzaniec. Jutro zaślę fotkę jak coś spadnie. Elo
#r2d2zwiedza #usa #zima #connecticut
R2D2zSosnowca - Powiem wam Mircy co mi się podoba w często tutaj obrzucanej guanem (c...

źródło: IMG_9089

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: u mnie jak trochę śniegu popada to jest tragedia, całe życie zamiera ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie to nie śnieg a ice storm, a że oregon w valley nie ładuje w odśnieżarki to tydzień się siedzi w domu.
  • Odpowiedz
@Oskariat nom. Podobnie jak nie dali rady uchronić się przez Kathriną w Nowym Orleanie ani uchronić się przed dzikimi pożarami w Kalifornii. Nie mniej jednak drugi raz takie coś się nie powtórzyło bo może wyciągnęli wnioski i planują przed a nie po. Dlatego podałem ten przykład bo wysłano sprzęt i ludzi jak nie spadł jeszcze ani jeden płatek śniegu i autostrady obstawili na kilka godzin przed. Przecież to również nie daje gwarancji
  • Odpowiedz
@Oskariat odnosząc się do samego Teksasu to wyszła ich niezrozumiała wręcz chęć do samodzielności i braku odpowiedniego połączenia z innymi stanami. Oraz późniejsze dane pokazały, że brak przygotowania na zimę źródeł energii, głównie infrastruktury gazowej, ale także w mniejszym stopniu turbin wiatrowych, spowodował awarię sieci, w wyniku której spadek produkcji energii z gazu ziemnego był ponad pięciokrotnie większy niż w przypadku turbin wiatrowych. Pewnie od tamtej pory się ogarnęli.
  • Odpowiedz
@Lethaliity a powiedz mi czy nie macie tam takich zwykłych przyczepianych do pick upów a czasem nawet jeepów, bo tutaj to jest istne szaleństwo. Ludzie wręcz prześcigają się by osiedlowe uliczki odśnieżać na własną rękę. Czasem mi się wydaje że tylko ja nie mam własnego pługu albo chociaż snów throwera w garażu.
  • Odpowiedz
@Oskariat: czy ty sie wlasnie #!$%@? do pustynnego kraju, ze nie poradzil sobie ze sniegiem? Bylem tam cale lato w tym roku i temperatura ani jednego dnia nie zeszla ponizej 40C a ty kpisz bo sniezyce i marznacy deszcz rozwalil im kompletnie nieprzygotowana na to infrastrukture? Serio? W Polandii zima zaskakuje drogowcow w styczniu przy opadach 5 cm bo sypia piaskiem po nieodgarnietym sniegu XD
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca

W Hiszpanii jest UME - Unidad Militar de Emergencias, odział hiszpańskich sił zbrojnych odpowiedzialny za udzielanie pomocy w przypadku klęsk żywiołowych , głównie w całej Hiszpanii, a w razie potrzeby za granicą. Jest to najnowszy oddział hiszpańskich sił zbrojnych. Kierowani są do rozległych pożarów, trzęsień ziemi, powodzi. Żołnierze to de facto medycy, strażacy, elektrycy itd. Nie mylić z polskim WOT, bo Gwardia Cywilna także jest w Hiszpanii i to jest odpowiednik
A.....e - @R2D2zSosnowca

W Hiszpanii jest UME - Unidad Militar de Emergencias, odzia...

źródło: temp_file4695298500693073258

Pobierz
  • Odpowiedz
Przejezdność, przejezdność, przejezdność.


Dwa dni przygotowan na apokalipse, a i tak szkoly odwolane bo troche sniegu napadalo i nie da sie dowiezc dzieci do szkół mimo tego ze drogi sypia, odsniezaja i bog wie co jeszcze? xD
  • Odpowiedz