Wpis z mikrobloga

Czy przez obecną młodzież czeka nas upadek?

Jestem z rocznika 2002 i jak chwilkę żyję na tym świecie, z kim nie rozmawiałem to słyszę jacy my młodzi jesteśmy do dupy, nic nie umiemy i do niczego się nie nadajemy. Pracować nam się nie chce, uczyć, sportu uprawiać tylko całe życie w tych telefonach. Dziewczyny to za kasę puszczają się z dziadami w galeriach. No upadek jakichkolwiek wartości. Relacji żadnych nie mamy prawdziwych tylko internetowe.

To takie na szybko teksty jakie słyszałem odnośnie mojego pokolenia. Ciekawi mnie czy serio z nami jest aż tak źle. Jak byłem w Spale na młodzieżowych zawodach lekkoatletycznych to z 1000 uczestników było a przecież teraz nikt nie uprawia sportu. Na przeciwko swojego bloku mam budowę bloku i jest kilku młodych a przecież nam się robić nie chce. Na siłowni nie jestem najmłodszy, u mojego kuzyna 17lvl w klasie też większość ma jakąś aktywność. W salonie, w którym pracuje mój fryzjer są młodzi uczący się fachu. Jedynie jak pracowałem w jednej firmie to na warsztacie narzekali na młodych " jeden to chociaż w miarę zamiata" tylko praktykantów było tyle samo co pracowników na stałe i nie ma co im dać da roboty,

Odnośnie tego, że jesteśmy "wygodni" ja to rozumiem, że mając za tę samą kasę wybór stałe czynności w budynku na produkcji a cięższą pracę czy zimno czy pada na dworze to nie dziwię się, że wybierają to pierwsze.

#pracbaza #kiciochpyta

Czy młodzi ludzie nadają się do czegokolwiek?

  • tak 49.3% (1412)
  • nie 50.7% (1453)

Oddanych głosów: 2865

  • 84
Sokrates przekonywał, że młodzi „Kochają luksus, denerwują nauczycieli i cały czas się obijają”.


I tak już 4000 lat upadamy od tej młodzieży.


Kazik, też ma na tą okazję dobry cytat: “najbardziej w młodzieży #!$%@? mnie to, że już do niej nie należę”.


@budzy: Tylko że starożytna grecja z swoimi miastami-państwami upadła ;) Generalnie są obiektywnie lepsze i gorsze pokolenia ale teraz mamy ewenement na skalę światową - odwrócona piramida demokratyczna i
@przegro_pisarz: może ja jestem po prostu jakoś skrzywiony przez wychowanie(rocznik 97) ale jak patrzę na swoich znajomych 02 i pobliskie to mnie aż coś czasem skręca. Wiadomo, nie można wszystkich wrzucać do jednego wora ale widzę bardzo duży brak zainteresowania czymkolwiek, jakiegoś takiego ogarnięcia życiowego, ambicji. Większość z nich totalnie nie ogarnia co się dzieje wokół nich i chyba nawet nie probuje ogarnąć. Możliwe że problem leży w tym, że wszyscy
@przegro_pisarz: w Izraelu obawiano się, ze. Obecne pokolenie tik toka i "płatki śniegu" absolutnie nie będą w stanie w razie czego obronić kraju. Okazało się, ze są świetnymi żołnierzami i twardzielami. Pomijam kwestie etyczne inwazji na Gazę, pisze jedynie o postawie tego podobno zniewieściałego pokolenia.
ale jak patrzę na swoich znajomych 02 i pobliskie to mnie aż coś czasem skręca. Wiadomo, nie można wszystkich wrzucać do jednego wora ale widzę bardzo duży brak zainteresowania czymkolwiek, jakiegoś takiego ogarnięcia życiowego, ambicji. Większość z nich totalnie nie ogarnia co się dzieje wokół nich i chyba nawet nie probuje ogarnąć. Możliwe że problem leży w tym, że wszyscy mieszkają z rodzicami i mają wszystko pod nosem, zero dorosłych zmartwień.


@
@przegro_pisarz:

Czy przez obecną młodzież czeka nas upadek?


upadek nas czeka przez pokolenia, które są obecnie u władzy, więc nie obwiniaj się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wy jesteście troche jak dzieciaki wychowane na zachodzie. Rozpieszczeni przez dobrobyt, wiele rzeczy przyszło Wam łatwiej i stąd inne oczekiwania i bariera międzypokoleniowa.
Btw myślałem, że Bizancjum albo Ateny Peryklesa dawno upadły, ale tu się dowiaduję, że mają się świetnie mimo
@przegro_pisarz: Mordo prawda jest taka, że każde młode pokolenie jest uznawane za wcześniejsze za gorsze bo jest inne. zarówno obecni 30 latkowie 40 latkowie a nawet 100 latkowie słyszeli podobne teksty.
@przegro_pisarz: mlodym ludzią żyje się pozornie łatwiej i żyją na lepszym poziomie niż ludzie z 80/90 ale szanse na realne dorobienie się i osiągnięcie szczęscia mają niskie. Ciezko im sie bedzie dorobić czegoś i osiągnąć faktyczny sukces który przyniesie spokój i realne szczeście. Są idealnymi konsumentami. Ogolnie ja bym sie z nimi nie zamienil xd.
Ja tam uważam, że zoomerzy jako pokolenie mają dość wysoki start ale bardzo niski potencjał ekonomiczny i społeczny. To znaczy, że zoomerzy nie mogą zmienić świata, kraju i ich głos jako pokolenia jest kompletnie olany. Widać to politycznie zwłaszcza, rosnące ceny mieszkań najbardziej dobijają młodych ludzi a nie tych dorobionych co mają już 2-3. Tak samo biurokracja i coraz trudniejsze prowadzenie działalności zatruwa życie początkującym a nie korporacjom które mają od tego
Jak byłem w Spale na młodzieżowych zawodach lekkoatletycznych to z 1000 uczestników było a przecież teraz nikt nie uprawia sportu.


@przegro_pisarz: ale w pl jest trochę więcej niż 5000 młodzieży, wiem, że to trudne
@przegro_pisarz rocznik 1992 więc 10 lat. Na nas też narzekali i jeszcze mówili że my inne pokolenie jesteśmy. Tak #!$%@? nie będziemy. I co? Januszex i nadgodziny u połowy moich znajomych. XD a mieliśmy być tacy postępowi.
w Izraelu obawiano się, ze. Obecne pokolenie tik toka i "płatki śniegu" absolutnie nie będą w stanie w razie czego obronić kraju. Okazało się, ze są świetnymi żołnierzami i twardzielami.


@Obruni: przecież tam jest obowiązkowa dla wszystkich i to 2,5 roku, kobiety też xD
@przegro_pisarz: Przypominam, że to "nieudane" pokolenie, zostało wychowane przez jeszcze bardziej nieudolnych starych z roczników 1970-1990 xD
Tymczasem obecne pokolenie niczym się nie różni od poprzedniego i poprzedniego i poprzedniego i tak dalej do początków cywilizacji.

Starzy ludzie zawsze lubili gloryfikować swoją młodość bo pamiętają je przez różowe okulary. Tymczasem już w Pieśni o Gilgameszu, sprzed paru tysięcy lat, mówi się, że kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów