Wpis z mikrobloga

Zaskakujace jak proste jest rozwiazanie problemu mieszkalnictwa. Wystarczy zaczerpnac pomysl od zdaniem wielu, "geniusza" Muska. Tylko zamiast infrastruktury drogowej, powinnismy budowac coraz glebsze podpiwniczenia. Co proponuje:
1. Tanie mieszkania.
2. Dzialki w absolutnym centrum najwiekszych miast.
3. Tanio, z perspektywa na duza pompe w przypadku konfliktu nuklearnego.
4. Spadkowicz, ktory czeka np. od ponad 5-8 lat z zakupem, nie odczuje stresu zwiazanego ze zbyt gwaltowna zmiana miejsca codziennego funkcjonowania.
5. Jesli wkopiemy sie odpowiednio gleboko, to koszt ogrzewania moze zmalec. (Temperatura rosnie 2-3 stopnie na kazde 100m glebokosci)
6. Segment premium w tym budownictwie moze miec wyjscie z pietra np. -4 do metra w wawie.

Wady:
Duzy ruch rano na schodach do piwnicy.
#nieruchomosci
Kutafonix215 - Zaskakujace jak proste jest rozwiazanie problemu mieszkalnictwa. Wysta...

źródło: 1000005756

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Wady:

Duzy ruch rano na schodach do piwnicy.


@Kutafonix215: woda a konkretnie zapobieganie zalaniu przez nią, tu każde 10m głębokości to wzrost ciśnienie o atmosferę wię ca tych 100m masz wode pod ciśnieniem 10 atmosfer to jakieś 3x więcej niż ciśnienie w oponie samochodu
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: problem w tym, że Polska nigdy nie była mocarstwem atomowym i u nas nie ma silosów, które mozna tak zabudować. A nikt podziemnych mieszkań dla bogaczy nie buduje, bo ci prędzej #!$%@?ą niż zostaną na tym #!$%@?łku, który jako pierwszy zmieni się w pustynię atomową.
  • Odpowiedz
  • 220
@Kutafonix215: wiem, że odpowiadam na bait, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy jak drogie jest budowanie w dół :) zdecydowanie taniej jest wybudować kilkunastopiętrowy wieżowiec niż kilka pięter wgłąb ziemi.
  • Odpowiedz
  • 10
problem w tym, że Polska nigdy nie była mocarstwem atomowym i u nas nie ma silosów, które mozna tak zabudować. A nikt podziemnych mieszkań dla bogaczy nie buduje, bo ci prędzej #!$%@?ą niż zostaną na tym #!$%@?łku, który jako pierwszy zmieni się w pustynię atomową.


@Plinius: nie sugeruje przebudowy silosow, tylko budowe podpiwniczen. Wizualizacja jest ukradziona z internetu, a kradziez wynika z niskiego budzetu poswieconego na wpis
  • Odpowiedz
  • 7
wiem, że odpowiadam na bait, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy jak drogie jest budowanie w dół :) zdecydowanie taniej jest wybudować kilkunastopiętrowy wieżowiec niż kilka pięter wgłąb ziemi.


@pp93: wg mnie moze byc juz taniej budowac w dol niz w gore w centrach miast. Wynajdujecie problemy, ktorych nie ma. Z takim podejsciem to ciagle bedziemy w tyle za niemcami - cpk i podpiwniczenia musza byc budowane, a zaczac trzeba
  • Odpowiedz
takim podejsciem to ciagle bedziemy w tyle za niemcami - cpk i podpiwniczenia musza byc budowane, a zaczac trzeba dzis


@Kutafonix215: Aż mi serce stanęło jak sobie uświadomiłem że pisowskie przygłupy mogą w ten sposób uzasadniać praktycznie wszystko xd Strategiczny program sanitarny - łazienka dla Podlasia, dość zapóźnień zaboru rosyjskiego, Niemcy nie chcą żeby Kononowicz miał się gdzie umyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: zapomniałeś uwzględnić aspekt psychologiczny mieszkania w czymś bez okien, gdzie ludzie do poprawnego funkcjonowania potrzebują wyjścia na zewnątrz, zieleni i światła słonecznego. No i nie uwzgledniasz kosztów wentylacji i wymiany + cyrkulacji powietrza w takim miejscu, co tanie na pewno by nie było.
  • Odpowiedz
wiem, że odpowiadam na bait, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy jak drogie jest budowanie w dół


@pp93: w Monako, Hongkongu czy Singapurze to miałoby sens :P
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: zajmuje to mnóstwo czasu, wymaga wzmacniania ścian żeby rów Ci się nie osunął, wykopujesz rozmaite gówno z którym nie ma potem co zrobić (np. głazy przywleczone tu przez lodowce), znajdujesz kości i inne pierdoły przez co zlatują się archeolodzy i masz stanowisko na budowie, etc. Następnie trzeba wykonać same fundamenty i ściany podziemne, zabepieczyć je przed wilgocią i zalaniem - to są 2x takie koszty, jak na powierzchni.

Dlatego
  • Odpowiedz