Wpis z mikrobloga

@damiz74 to jest właśnie hipokryzja społeczeństwa:

wciskanie starym babom garnków i koców na pokazach - hurr durr oszustwo i wykorzystywanie ludzi i wyciąganie kasy od biednych seniorów

Wciskanie starym babom kitów o wafelku co jest ciałem Żyda sprzed 2000 lat i o jakichś niebach i piekłach i zarabianie na tym - ooo nie można tak mówić, to nie oszustwo, to nasza wiara i tradycja XD
@damiz74: u mnie w sąsiedniej wiosce ksiądz odchodząc na emeryturę #!$%@?ł nawet włączniki światła z plebanii xD

To że #!$%@? środki parafii to norma.


@ZielonaOdnowa: Standardzik, podejrzewam, że to swego rodzaju "wypracowana praktyka". U mnie w parafii zdarzyło się to nawet 2 razy. Potem takie wyposażenie i meble trafiają na prywatne mieszkanka, a nowy proboszcz musi robić zrzutkę na umeblowanie plebanii i kupuje sobie nowe. Dla kleru to sytuacja win
@damiz74: Z dzieciństwa pamiętam jak proboszczulo mojej parafii wyczytywał co tydzień kto ma zapewnić "czystość" w kościele. Czytał domami. Jeśli ktoś nie był w stanie sprzątać to miał dać "datek".
@neib1

@damiz74 c’tholi to nawet nie żal. Najlepsi ci co się żalą, że chcieli wziąć ślub, a ksiunc zażądał 5k, bo mieszkają razem.

No #!$%@?, chcesz grać w ich grę i narzekasz na ich zasady.

To jakbym ja poszedł pracować do Amwaya i się dziwił, że #!$%@? zarabiam, a jeszcze dopłacam i robię z siebie debila.


Skoro grają w grę o nazwie kapitalizm to niech płacą podatki jak każdy.
@variss no to kolejna sprawa. Mam nadzieję, że tak kiedyś będzie. Plus - wierzących coraz mniej, więc jak nie będą mieli kasy na płacenie tych podatków, to odbierać powoli ziemię, bo dostali ją w naprawdę kontrowersyjnych warunkach.