Wpis z mikrobloga

Okazało się, że moje #!$%@? ma konkretną przyczynę. ADHD
Przez ADHD wszystko odkładam na później, nie realizuję złożonych zadań, nie mam prawa jazdy, wylatywałem z pracy kilkukrotnie. Ogólnie moje życie to klapa i nie daję sobie rady.
Myślę, że sporo Huopów może mieć podobnie, więc sprawdźcie czy Wy nie macie ADHD.
U mnie objawami są (ale to nie jest wyznacznik, mogą być inne, poczytajcie w necie i poszukajcie testu diva-5)
-szybka i nie dokładna praca
-rwanie wszelkich papierków na biurku
-jak są święta to rozdrabniak skórki z mandarynek bo tak fajnie się łamią
-odkładanie wszystkiego na później i zapominanie, że miałem coś zrobić
-niemożność skupienia się na pracy. Jak układałem kostkę brukową to więcej stałem i myślałem o wszystkim innym niż byłem skupiony na robocie, byłem zmęczony psychicznie układaniem kostki. Chociaż w pracach manualnych palcami odlatuję myślami i spoko mi się pracuje.
-wstaję od kompa i zaczynam chodzić po pokoju w te i z powrotem (absolutnie nie byłem tego świadomy dopóki nie zacząłem czytać o ADHD)
-podczas rozmowy gdy myślę w trakcie o tym co mam powiedzieć to potrafię zupełnie zgubić wątek i muszę się pytać o czym przed chwilą mówiłem (ale to tylko przy rodzicach mi się zdąża)
-gdy piszę na klawiaturze potrafię napisać inne słowo niż miałem myśli i nie jest to literówka, bo np. zamiast słowa jeszcze piszę już i to wciskając alt przy Ż
-gdy czekam na pociąg to chodzę po peronie w te i z powrotem gdy wszyscy normalnie stoją. Zresztą wstawanie i chodzenie mam ciągle gdzie muszę czekać
-wybuchowość
-#!$%@? w kolejce
-gdy szedłem gdzieś z grupą zalewała mnie krew gdy trzeba było czekać na jakąś guzdrającą się osobę, wolałem już sam ruszyć niż stać i czekać.
-oglądanie filmów na raty, co chwila muszę przerywać. Tak też miewam z książkami, choć nie zawsze
-paragony w kurtce zawsze mam poskładane w harmonijke
-w szkole miałem popisane ręce bo nieświadomie przewracałem długopisem
-bazgranie w zeszycie
-silne tendencje eksploracyjne. Ciągle poszukuję nie zbadanych terenów, biorę rower i jeżdżę w nowe miejsca. Chodzę po jakiś krzakach itp.
- odlatywanie w świat fantazji. Gdy np. czytam cos w necie zaczynam sobie czasami wyobrażać jak ja bym się zachował w takiej sytuacji, zaczynam nawet gadać do siebie i gestykulować
-gdy bawię się z psem to go szarpie, siłuję się, potrafię nawet ugryźć.
-w domu przy rodziców ciągle się wydurniam, stawiam kroki jak w skeczu monty pytona "ministerstwo głupich kroków"
-ciągle poranne szukanie kluczy, bo zostawiam byle gdzie i zapominam o nich
-namiętnie do przesady wyciskałem pryszcze, nie umiałem się powstrzymać.
-zdzieranie etykiet od piwa
-ostre bałaganiarstwo
-zawsze potrafiłem w szkole otworzyć gębę za szybko i mieć kłopoty przez to
-bawię się brodą i wąsem
-rozdrapywanie ran
-długie zasypianie, musiał upłynąć potok myśli przed snem
-gdy muszę robić jakaś nudną pracę i nie mogę myślami w niej odlecieć to rozjeżdża mi się ostrość obrazu i boli mnie głowa.
-na Facebook ciągle jakieś inby robiłem i wykłucam się o jakieś rzeczy
To na pewno nie wszystko, ale nie wszystko jest uświadomiona i nie wszystko sobię przypomnę teraz i nie wiem też co jest normą i jak robią inni.
Nie wiem nawet czy wszystko to ma swoje źródło w ADHD. Polecam poczytać o ADHD i pomyśleć o swoim życiu, bo to może być źródło wielu problemów.
Pocieszające jest to, że na ADHD są leki i da się łagodzić objawy.
#przegryw #gehenna #spierdotrip #dziennikvolodii #wychodzimyzprzegrywu #psychiatria #psychologia
volodia - Okazało się, że moje #!$%@? ma konkretną przyczynę. ADHD
Przez ADHD wszystk...

źródło: temp_file4851228559073977008

Pobierz
  • 29
via Android
  • 0
@chanelzeg psychiatra kretyn, mity na temat ADHD. Idź do psychologa na test diva-5. A najlepiej to jeśli masz możliwość przerób go z rodzicami. Są pytania o dzieciństwo
@volodia: mi też zarzucali ADHD i nie widzę w nim problemów. Wręcz mi jest często wesoło i naprawdę nie mam Ochoty tego zmieniać. Dostosowałem sobie styl życia i tylko to pogłębiam i wsm jest tylko lepiej
@Kuba04 jak ma robić coś produktywnego kiedy nie może się skupić? Po to się człowiek diagnozuje żeby znaleźć rozwiązanie ale nie, przyjdzie taki idiota i będzie pisać złote rady xD
jak ma robić coś produktywnego kiedy nie może się skupić?

Jak niby nie może sie skupić skoro nabazgrolił kilkudziesięcio-linijkowy wpis na tym portalu xD?

Po to się człowiek diagnozuje żeby znaleźć rozwiązanie

I jakie będzie to rozwiązanie, codzienne branie silnych stymulantów xD?

przyjdzie taki idiota i będzie pisać złote rady

Mocne słowa jak na osobe bez prawa jazdy
@JeszczeZyje:
twoje #!$%@? ma konkretną przyczynę, a nazywa się ona "wymówki"


@FedoraTyrone: Ludziom neurotypowym tj.bez ADHD wydaje się właśnie, że to całe ADHD to #!$%@?, bo przecież każdy ma takie dni, że mu się nie chce czy sobie nabąłagani, ale to nie prawda. To, że normalny człowiek ma cechy wspólne nie znaczy, że ADHD to szukanie ciągle wymówek, alkoholizm to też choroba i nikt nie gada, że tak nie jest, bo przecież
Jak niby nie może sie skupić skoro nabazgrolił kilkudziesięcio-linijkowy wpis na tym portalu xD?


@Kuba04: To nie tak, że nie możesz się skupić, jak coś co robisz sprawia ci jakąś przyjemność to jak najbardziej możesz.
U ludzi z ADHD występuje też coś takiego jak "hyper focus", jak coś ci sprawia przyjemność/dodaje dopaminy to możesz się skupić i to skupienie jest nadmiernie.
Podam swój przykład, zanim zdiagnozowałem u siebie ADHD, zawsze odkładałem