Wpis z mikrobloga

Jprdl, wykopki z komentarzy, doedukujcie się... Jest kilka różnych substancji stosowanych w pigułkach po. Dzisiejsza debata w Sejmie dotyczyła pigułki zawierającej octan uliprystalu, który nie blokuje zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej, a jedynie opóźnia owulację. Nawet jeżeli przyjmiemy - tak jak chcecie - że z momentem połączenia się plemnika z komórką jajową powstaje nowy człowiek (xD), to takie stanowisko nie stoi w sprzeczności z dopuszczeniem stosowania tego rodzaju pigułki
hypnodancer - Jprdl, wykopki z komentarzy, doedukujcie się... Jest kilka różnych subs...

źródło: Screenshot_2024-02-08-20-51-11-22_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
Tabletka "dzień po" działa w dwojaki sposób: jeśli nie doszło do zapłodnienia, to do niego nie dopuszcza, natomiast jeśli do zapłodnienia już doszło, to nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zarodka. I to jest istotny fakt, na którym się skupimy za chwilę, tymczasem - medycyna przyjmuje, że ciąża zaczyna się w momencie implantacji zarodka w macicy, więc skoro tabletka "dzień po" nie dopuściła do jego zagnieżdżenia się, to i owszem ciąży nie ma,
ytong - Tabletka "dzień po" działa w dwojaki sposób: jeśli nie doszło do zapłodnienia...

źródło: qwfsdvg

Pobierz
octan uliprystalu, który nie blokuje zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej


@hypnodancer: Lato 2011, Italian Journal of Gynaecology and Obstetrics. Przedstawienie badania udowadniającego drugie działanie preparatu ellaOne (octan uliprystalu), które uniemożliwia implantację zarodka w łonie matki.
tabletka jak tabletka, ale tabs od 15 roku życia a energetyk od 18 to jest #!$%@? mózgówe lvl uśmiechnięta koalicja.


@woj_st: chlejąc energole i faszerując się kofeiną w wieku 15 lat możesz sobie #!$%@?ć zdrowie tak samo jak zachodząc w ciążę w wieku 15 at

nie wiem jaki masz problem
Powiem więcej: za młodu jakieś >20 lat temu zdążyło nam się użyć takiej tabletki [...] i wiesz co !? Nie potrzeba było do tego żadnych polityków.


@grzechu_8111: Bo ta tabletka jest na receptę od 2017 roku ty łosiu xDDDD

ja bierdole, współczuję twoim dzieciom, że mają takiego chłopskorozumowego ojca. Chociaż po tym co produkujesz na wykopie to ja wątpię w istnienie tej żony i dzieci
@gardzenarodowcami: trzeba być serio smutnym człowiekiem żeby dać się robić w bambuko babom. Chłopie, simpie, cucku, one dostaną to, czego chcą i nara. Nigdy tobie w życiu nie pomogą, nigdy żadnej sprawie chłopskiej się nie przyjrzą. Liczą się tlyko ich sprawy.
Dużo rozmawiałem z babami na temat aborcji i aborcji prawnej. Prawie żadna nie chce zgodzić się na prawną, bo wiadomo, że chłop powinien być gotowy płacić na gówniaka xD Albo
@niochland przesadziłeś chłopie - po co te personalne wycieczki ? Prymitywne, niczym nie uzasadnione zachowanie.

Wyrażałem się merytorycznie i wszystko co o sobie napisałem to prawda .

To że tabletka była bez recepty a teraz tak nic nie zmienia - zarówno wtedy jak i dziś skonsultowalbym to z lekarzem - to nie są dropsy.
Powtarzam: z lekarzem, nie z politykiem/tęczowym aktywistą/katechetą. Polecam rozsądek.
Przedstawienie badania udowadniającego drugie działanie preparatu ellaOne (octan uliprystalu), które uniemożliwia implantację zarodka w łonie matki.


@octogen: spoko, że cytujesz badanie za katolickim portalem. A może jakieś konkretne namiary na to badanie? Bo sam tytuł czasopisma i rok wydania to trochę za mało, bez podania tytułu artykułu i nazwisk autorów. Już pomijając, że na stronie internetowej tego czasopisma nie widzę wcześniejszych wydań niż z 2014 roku.

A tu badanie, o którym
@niochland masz racje ale kofeinę masz też w:

Kofeina jest naturalną substancja pobudzającą występuje w ziarnach kawy, w liściach herbaty nazywana teiną, w ziarnach kakowca, w owocach guarany oraz w liściach ostrokrzewu paragwajskiego (yerba mate)

I chyba taką kawę czy Yerba mate możesz sobie kupić mając 15lat
spoko, że cytujesz badanie za katolickim portalem


@hypnodancer: O badaniu pisały także niekatolickie portale medyczne. Czy fakt, że jakiś drugorzędny katolicki redaktor napisał o tym artykuł, ma jakieś znaczenie i podważa badanie?

A może jakieś konkretne namiary na to badanie? Bo sam tytuł czasopisma i rok wydania to trochę za mało, bez podania tytułu artykułu i nazwisk autorów


Bardzo proszę, już się poprawiam.

Publikacja na stronie amerykańskiej National Library of Medicine:
@keep_movin zielonko, odpowiem Ci raz, bo nie dyskutuję z kimś, kto na dzień dobry w głowie sobie twarzy narrację z dupy. Na proteście nie byłam, bo w moim mieście nie było o nim informacji. Niemniej jednak jestem przeciwna przymusowemu poborowi mężczyzn, kobiet i każdego, kto nie ma ochoty iść do wojska. Ale za to jestem zwolenniczką aborcji prawnej dla mężczyzn.
A teraz przeproś i nigdy więcej do mnie nie pisz :)
Brak świadomości


@SzlachcicPolny: Tak samo jak człowiek niepełnosprawny umysłowo.

ani autonomiczności.


Tak samo jak osoba sparaliżowana, np. po wypadku

to część ciała kobiety.


Nie część ciała kobiety, tylko człowiek, a dokładniej odrębny organizm o własnym, unikatowym DNA (sprecyzowany kolor oczu, itp), tymczasowo przebywający w łonie matki. Etapu prenatalnego się przecież nie przeskoczy.