Wpis z mikrobloga

Controversial opinions exist about the possible mechanisms throughout emergency contraception prevents pregnancy. Recently, the International Federation of Gynaecology and Obstetrics and the International Consortium for Emergency Contraception released a Joint Statement declaring that ‘inhibition or delay of ovulation should be their primary and possibly only mechanism of action’. They still added that ‘Review of the evidence suggests that LNG-ECPs cannot prevent implantation’. Concerning levonorgestrel-only emergency contraceptive pills effects on ovulation, the Statement
no spoko, tylko w zacytowanym fragmencie jest mowa o lewonorgestrelu, a nie octanie uliprystalu


@hypnodancer: Dlatego podałem Ci to wyłącznie jako ciekawostkę, aby podkreślić, że Panowie są doświadczeni bo badali akurat oba preparaty. Możesz pominąć.

a zacytowane przez Ciebie badanie - z 2010 roku


Przytoczone przeze mnie badanie octanu z akademickiego researchgate (trzeci, podany przeze mnie link), jest akurat ze stycznia 2011

Nie wiem, jakim cudem papier z 2010 roku miałby
nie odpowiada za podwójne morderstwo :)


@SzlachcicPolny: Odpowiada za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Większa kara :)

Człowiekiem się jest po narodzinach.


Według której nauki? Bo na pewno nie znajdziesz tego w podręcznikach od biologii.
Odpowiada za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Większa kara :)


@octogen: Czyli nie jest liczony jako człowiek, dzięki za potwierdzenie :) Dalej odpowiada morderca tylko za jedno morderstwo. Kara nie jest większa, tylko dolna granica jest podniesiona do 15 lat. Plus to za wiele nie mówi i tak, bo szczególne okrucieństwo jest tak szerokim pojęciem, że można w wielu przypadkach pod nie naciągnąć.

Według której nauki? Bo na pewno nie znajdziesz tego
Czyli nie jest liczony jako człowiek, dzięki za potwierdzenie :)


@SzlachcicPolny: Niestety dla Ciebie, jest:

Ustawa z dn. 07.01.1993 o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego (...):
1. Każda istota ludzka ma od chwili poczęcia przyrodzone prawo do życia.
2. Życie i zdrowie dziecka od chwili jego poczęcia pozostają pod ochroną prawa.

Dalej odpowiada morderca tylko za jedno morderstwo.


Tak, ze względu na rozbieżność w prawodawstwie. Tu przykład sprzed kilku lat:

"Prokurator
Ustawa z dn. 07.01.1993 o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego (...):

1. Każda istota ludzka ma od chwili poczęcia przyrodzone prawo do życia.

2. Życie i zdrowie dziecka od chwili jego poczęcia pozostają pod ochroną prawa.


@octogen: Prawo Karne jak widać nie :) Ciekawe że napisali "płodu ludzkiego" a nie człowieka :) Ba, nawet w tej ustawie max kary to 8 lat, a nie jak za człowieka :)

"Prokurator posłużył się
@StronaGlowna: Ojejku jejku a co to za chłopskorozuskie brednie.

Wg. biologów moment w którym plemnik przenika do komórki jajowej to moment w którym powstaje nowa kodyfikacja genetyczna i jeżeli komórka się replikuje to replikuje już zupełnie nowy kod.

Oznacza to, że nowy byt/człowiek/życie czy jak to tam nazwiesz powstaje w tym momencie.

To jest fakt.

A to czy ty zabijesz to w momencie zagnieżdżenia albo rozerwiesz nożyczkami tuż przez porodem to