Wpis z mikrobloga

Niewielka różnica. Efekt ten sam. A wystarczyło nie rozkładać nóg. O gwałtach - w kontekście argumentu - nie może być mowy, bo w Polsce to skrajność nad skrajnościami, zwłaszcza w porównaniu do Niemiec czy Francji.

@octogen: o tabletce awaryjnej nie chcesz mówić bo olaboga a zapłodnienie tłumaczysz tym że gwałtów praktycznie nie ma więc wystarczy nóg nie rozkładać
Twój post nie ma sensu, właściwie to przeciwnicy nie mają jeszcze żadnego sensownego
@dzem_z_rzodkiewki O tabletce awaryjnej i badaniach nad nią pisałem w dalszej części dyskusji, do której przeczytania zachęcam. Dalszej części Twojej wypowiedzi niestety nie zrozumiałem, ale faktem jest, że w naszym kraju gwałt nie może być logicznym argumentem "za", bo gwałty nie są czymś powszechnym, lecz incydentalnym
@niedorzecznybubr: Już nie mówię żebyś się dokształcił ale chociaż przeczytaj ulotkę tabletki... Dowiesz się wtedy, że zapobiega zapłodnieniu a nie zabiciu płodu...
Druga sprawa, że nawet po zapłodnieniu to dopiero zlepek komórek. Z człowiekiem mamy do czynienia gdy wykształci się mózg, czyli około 3 miesiąca.
Takich incydentów jak nieodpowiedzialne współżycie, można uniknąć, myśląc "dzień przed".


@octogen: tak, możemy też uniknąć bijatyk, morderstw, przedawkowań, pożarów, przekroczeń prędkości, zwolnień z pracy, odsetek od kredytów dosłownie wszystkiego xD Bo przecież wystarczy pomyśleć - najlepsze jest to że jeszcze zgrywasz oczytanego a pierdzielisz trzy po trzy
To co mówisz nie ma głębszego sensu - jedynie ktoś z Ordo Iuris może to wziąć na serio
U mnie w szkole odziwo ksiądz tłumaczył jak działa tabletka dzień po i to, że do zapłodnienia dochodzi dzień po stosunku. Na "edukacjach seksualnych" wychowawczyni sama nie potrafiła podjąć tego tematu xD
@niedorzecznybubr: Gdyby np. lepiej się odżywiała i uprawiała sport to jej organizm miałby siły donieść ciąże. Wedle twej definicji, każde poronienie można uznać za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Ponawiam pytanie o wskazanie gdzie w zlepku komórek jest człowiek.
Ponawiam pytanie o wskazanie gdzie w zlepku komórek jest człowiek.


@Gr4bek: każdy człowiek jest zlepkiem komórek. Nie da się wskazać konkretnej granicy kiedy mniej rozwinięty "zlepek komórek" miałby stawać się pełnoprawnym człowiekiem (ktoś z dnia na dzień staje się człowiekiem?), więć moment poczęcia jest jedyną sensowną opcją.
płód nie jest człowiekiem


@gandalf_rzulty: już wyżej tłumaczyłem, że jest. Kiedy magicznie staje się człowiekiem? W Ntym dniu ciąży (dzień wcześńiej nie jest człowiekiem)? Czy może magicznie wydostając się z kobiety (w pełni rozwinięte dziecko w 9 miesiącu ciąży można w takim razie zabić)?