Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam niemały problem z moją podłogą, a na podłogach i drewnie nie znam się wcale.
Przez fotel biurowy dorobiłem się zniszczenia podłogi: https://share.icloud.com/photos/0c6gkt2INMYk5QAZ1a62No3nw

Chciałbym trochę poprawić wygląd tej podłogi ale nie wiem czy to jest możliwe i nawet nie wiem czy to drewno jest lakierowane czy olejowane. Da się to jakoś sprawdzić?
Da się coś z tym zrobić bez cyklinowania?
#stolarstwo #drewno
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@regisik: Lakierowane powinno być gładkie i mieć połysk, olejowane powinno mieć bardziej strukturę drewna. Na próbę możesz sobie orzechem włoski posmarować te rysy na niewielkie pomaga. Zdjęcie jest tak kiepskie, że mało co widać :)
  • Odpowiedz
  • 0
@lobo: Dzięki za odpowiedź. No tak, fotografia to też nie jest moja pasja :) Postaram się później zrobić lepsze zdjęcia.
W takim razie wychodzi na to, że to lakierowane, bo świeci się jak wiadomo co.
Posmarować orzechem włoskim? To jest jakiś lakier/olej?
  • Odpowiedz
@regisik wygląda na lakier i ma bardzo głębokie uszkodzenia. Generalnie jak nowe to już nigdy nie będzie bez cyklinowania. Rysy tak widać bo są białe na ciemnym tle i są "suche". Jak je natłuścisz to będą mniej widoczne - dlatego orzech niby pomaga. Orzech trochę też wypełnia ale to jest lipna naprawa. Ja bym spróbował wosk twardy typu osmo 3065. Wetrzyj bardzo bardzo cienką warstwę wytrzyj inną szmatą do sucha i
  • Odpowiedz
  • 0
@MOSKITek: dzięki za informację. Widzę że ten wosk ma kilka stopni połysku: półmat, mat, jedwabisty połysk i połysk. Mógłbym Cię jeszcze prosić, którego polecałbyś spróbować?
  • Odpowiedz