Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, dlaczego w Polsce ludzie dają sobie tak pluć w twarz. Od polityki zaczynając, kończąc na sektorze prywatnym. Rząd dyma to "można się przyzwyczaić", "wszyscy kradną", "no tak jest co zrobisz", "ale jak dyma partia na która głosowałem, to nawet przyjemnie" XD W restauracjach ludzie przepłacają w taki sposób, że taniej by poszli do knajpy na zachodzie, bo ciepła herbata z sokiem malinowym 20 zł, burger 50 zł. No ale trzeba iść, bo trzeba mieć coś od życia, a że drogo? No trudno, tak musi być, jak się nie podoba, to nie chodź xD #nieruchomosci? No płac Polaku kolosalne ceny za mieszkanie, choć za tyle samo kupiłbyś sobie pół domu na południu Hiszpanii. Dla ciebie 15-20 zł/m2 w klitce, gdzie jak sąsiad kaszle, to słyszysz, a ściany idzie pięścią przebić.

Na koniec praca. Tutaj pracodawcy mają pełne pole do popisu. Chcesz do nas? Ok, umowa b2b 7-8k na fakturę (często widzę takie oferty, choć sam jestem na UOP za taką samą stawkę brutto), bo ja chcę uniknąć kosztów i hehe, masz więcej, a państwo nic. Ciul, że stabilność żadna w razie choroby, a urlop nie każdy oferuje. Albo inne cuda w postaci premii nie do wyrobienia, nadgodzin czy zaglądania komuś do kieszeni.

Mam wrażenie, że Polska to taki chów niewolników, co mają konsumować, bo hajs musi być w obiegu. Zarabiać byle się utrzymać, wydawać jak najwięcej i ciężko tyrać na polityków i wielkie korporacje, które klepią się z nimi po plecach i finansują im kampanie.

I teraz wiele osób krytykuje rolników czy górników, ale oni mają RIGCZ i umieją walczyć o swoje, nie dają sobie w kaszę dmuchać i ustawiać do pionu.

W innych krajach jest źle, to też jest dym. Np protesty we Francji, czy ostatnio pod PE w Brukseli. A u nas tylko wtedy, kiedy są tematy światopoglądowe i telewizja powie "wyjdź, polaku i protestuj" XD Wiem, że można mi zarzucić "to sam wyjdź i zaangażuj ludzi", ale mam wrażenie, że ludzi serio świadomych tego sp*erdolenia jest tak mało, że by nas ratusz ołówkiem policzył ze zdjęć z manifestacji.

#polityka #pracbaza #pieniadze #gospodarka #ekonomia #nieruchomosci #polakicebulaki #bieda #takaprawda #bekazpodludzi #zycieismierc #polska #wykop
  • 5
@Kopyto96: polak polakowi zgotowal ten los. z drugiej strony skupilbym sie na pozytywach i na tym jaki progres Polska zrobila w ostatnich 30 latach. mielismy 8 lat stagnacji przez partie nieudacznikow, mam nadzieje ze wrocimy na dawne tory. choc to prawda, wydaje mi sie ze jestesmy dosc biernym spoleczenstwem i malo obywatelskim. a wina tutaj w braku edukacji, niestety
  • 0
@twardy-zawodnik: A co uważasz, że w latach 2007-2015 było dobrze? xD Obiektywnie ci napiszę, że pierwsze 4 lata rzadów PiSu było dość dobre, następne 4 lata tragiczne. PO miała podobnie. Fajny początek, ale druga kadencja nieudana. To chyba taka nasza mentalność, że starasz się, to ktoś da ci palec, a ty potem musisz wziąć całą rękę.
@twardy-zawodnik: Mi się wydaje że ostatnie 8 lat PiSu to była niestety stagnacja intelektualna dla części społeczeństwa, bo bardzo premiowało się kolesiostwo i znajomości, z drugiej strony mocno nastawiło ludzi na social w stylu - głosuj na nas, a nic nie musisz robić mi Ci i tak damy kasę z budżetu. Powoduje to fakt, że społeczeństwo jeszcze bardziej nam się rozwarstwia bo dużo jest ludzi, którzy swój sukces widzą w decyzjach
@jacos911: Ja nie jestem takim optymistą, PiS zaczął pewien rodzaj polityki totalnego braku kontroli nad budżetem i po prostu Tusk po doświadczeniu z podwyższeniem lata temu przez niego wieku emerytalnego będzie to kontynuował - byle do wyborów jak to politycy. Głosowałem przeciwko PiSowi licząc chociaż na lekką zmianę ale bez większych nadziei.
@Kopyto96: Zgoda ale wg mnie już w 2015 roku było dobrze jak PO odchodziło. PiS trafił dobrze czasowo wtedy też. Budżet był spięty, zaczęto wrzucać kasę do ludzi typu 500 plus co miało sporą wtedy siłę nabywczą, dobra koniunktura w Europie i ogólnie w regionie (świetny czas Niemieckiej gospodarki, Czech itd) i było dobrze. Zarobki rosły szybko, ceny nie. Okres 2015-2018 był bardzo spoko. W 2019 roku już były pierwsze sygnały,