Wpis z mikrobloga

Chciałbym przejść z pełnego etatu na 4/5, żeby pracować 4 dni w tygodniu. Mam zatem pytanie do Mirków (i Mirabelek), szczególnie #programista15k , którzy zrobili to samo. Jak to negocjowaliście z pracodawcą? Jak ten jedeń dzień wolny negocjujecie z zespołem? Ile zarabiacie po takiej zmianie - tyle samo co poprzednio, 80% tego co poprzednio, jeszcze inaczej? Jakieś pro-tipy? Oprócz tego że lepiej mieć więcej czasu niż mniej, to już wiem ( ͡ ͜ʖ ͡)
#pracbaza #pracait #kariera
  • 13
  • Odpowiedz
@cochese zrób sobie dzieciaka i wtedy pracodawca nie może odmówić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Do 6.roku życia dziecka możesz sobie pracować na niepełny etat. I chyba przez rok jest ochrona przed zwolnieniem z pracy:)
  • Odpowiedz
  • 3
zrób sobie dzieciaka


@E_v_e_l: Czy ja napisałem że chcę mieć więcej czasu czy że chcę mieć mniej czasu? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ale rada legitna, np. dla tych którzy już mają dzieci albo chcą mieć. Niestety nie dla mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@cochese bo to takie więcej za mniej xD
Albo na odwrót ( ͡º ͜ʖ͡º)

Koleżanka jest devem i tak pracuje po powrocie z macierzyńskiego od kilku lat (tj.pn-cz, pt wolne).
Moj maz tez zmniejszał etat, ale to trochę inny przypadek, bo 3/4 i 6h dziennie.
  • Odpowiedz
  • 0
nie słyszałem o takich przypadkach, by zrobić sobie jakiś dzień w tygodniu wolny


@buntowniczaczupakabra: Spotkałem w mojej firmie ludzi, którzy tak pracowali, więc zasadniczo coś takiego istnieje. Zobaczymy, będę walczył.
  • Odpowiedz
@cochese: u mnie to było tak, że powiedziałem kierownikowi, że otwieram z kolegą swoj startup, nad którym pracujemy od kilku miesięcy po godzinach. powiedziałem, że już dłużej nie mogę pogodzić tego z etatem i złożyłem wypowiedzenie.

wtedy zaczęły sie negocjacje i skończyło sie tak, że za 4 dni zarabiam jeszcze więcej niż wcześniej.
ale wtedy miałem niesamowicie mocny agrument w postaci poparcia człowieka forbes 500 (a startup nie wypalił, więc ostrożnie)
  • Odpowiedz
  • 1
Jeśli u Ciebie w firmie takie rzeczy już teraz są, to dlaczego w Twoim przypadku miałoby być inaczej i mieliby się nie zgodzić?


@buntowniczaczupakabra: Bo "kiedyś pozwalali a teraz nie", bo "w innym dziale pozwalają a w moim nie", cokolwiek, niezbadane są ścieżki kadry zarządzającej ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 1
@cochese zrobiłem tak 2 lata temu. Przy rozmowie o rocznej podwyżce powiedziałem, że mnie interesuje podniesienie stawki za godzinę przy zmniejszeniu ilości godzin.
  • Odpowiedz