Wpis z mikrobloga

@ziuta052 Dokładnie tak, tę nienawiść spotęgował Smoleńsk, bo Kaczyński uważa, że jego brat bliźniak zginął za sprawą Tuska.

A przez spiralę nienawiści którą rozkręcił Kaczyński ze swoimi ludźmi, przeniosło się to na zwykłych wyborców, którzy byli bardziej przychylni PiSowi lub nie podobały się im rządy Tuska. Dzięki temu mają na kogo przerzucać dlaczego im się w życiu gorzej wiedzie (bo Tusk służy Niemcom, bo wspiera prywaciarzy, bo wspiera ludzi kradnących VAT, itd.)
@StaryTwoj2137

@Kopyto96: ja po prostu za młody byłem za rządów tuska, żeby wszystko pamiętać i się tym interesować xD Dlatego pytam, co Tusk #!$%@? za swoich rządów?


Główną rzeczą, którą "#!$%@?ł" to było zapomnienie o Polsce B i Polsce powiatowej - duża część tych ludzi nie umie w kapitalizm i czują się pokrzywdzeni przez innych. Kaczyński przyszedł i "zaopiekował" się nimi rzucając socjal.

Dodatkowo Tusk podejmował niepopularne, choć dobre decyzje -
@StaryTwoj2137: propganda tak, jednak też trzeba pamiętać o "rewolucji godnościowej" pisu, Tusk jako liberał uważał, żę jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, pisowcy przekonali zwłaszcza tych niewykształconych, na ścianie wschodniej, emerytów i im podobnych, że im się należy bez wzgledu na nakład pracy wykonanej i do nich ta propaganda trafiła- to Tusk jest winny waszej biedzie a nie wy sami
@StaryTwoj2137: Za Tuska po prostu ludzie żyli nędznie. Za PiSu poprawiła się mocno jakość życia klasy robotniczej i nawet średniej, dlatego wygrali wybory z piorunującą przewagą w 2019. Potem już było jak każy widzi, dramatycznie źle. Tylko partyjniacy ci napiszą, że Tusk był super i Kaczyński propagandowo go ograł i nastawił Polaków przeciwko. Ja pamiętam tamte nastroje i problemy ludzi i było krucho w kraju. Poza tym wszechobecna narracja na Polskę
@marjan1234: obczaje z chęcią
@Bashful O tak, podniesienie wieku emerytalnego akurat pamiętam. Co ciekawe istnieje spore przecięcie zbioru ludzi, którzy wtedy na to psioczyli (zły Tusk każe pracować do śmierci), a ludzi którzy teraz narzekają na dużo mniejszy wiek emerytalny kobiet.
@Kopyto96: czy aby na pewno się polepszyło klasie średniej?
Ja tamte lata wspominam jako wszechobecny rozwój i bogacenie się klasy średniej, wzrastający od czasów wejścia do unii. Nie mówię że to dzięki Tuskowi - może pomimo Tuska. Ale na pewno jeszcze kilkanaście lat temu łatwiej było klasie średniej kupić przyzwoite mieszkanie. Teraz to już coraz bardziej graniczy z luksusem.
Natomiast bieda stanowczo zanikła, to muszę przyznać. Nie wiem na ile to
@Sisal

@Bashful: a gdzie w twojej wypowiedzi rozdział z życia "panowie policzmy głosy"


Oho, ale Ty wiesz że rząd Olszewskiego upadł, bo nie miał większości?

Ja bym prześwietlił o czym poseł Kaczyński rozmawiał ze szpiegiem KGB podczas spotkań po upadku komuny ;)
@StaryTwoj2137: trzy kluczowe rzeczy:
1. Podniesienie wieku emerytalnego. Rzecz konieczna, lecz spolecznoe niezrozumiana, szczególnie dla osob ktorym brakowalo kilka miesiecy czy tygodni do emerytury i podniesienie wieku to przesunelo o kolejne kilka kub kilkanascie.
2. Likwidacja OFE. Brak zrozumialej kampanii, ktora wykasnialaby jak krowie na rowie co sie stalo z pieniędzmi ze skladek
3 rzadzenie w czasie po kryzysie w 2008. Spowolniona gospodarka i niepewność na rynku globalnym spowalniała inwestycje i