Wpis z mikrobloga

@Lardor:

fala skończyła się w 1992

Nieprawda. Fala się nie skończyła, tylko ewoluowała. Kiedyś to było lanie pasem i gwałty, dzisiaj jest to wyrzucanie z pokoju nago i wrzucanie do internetu kompromitujących zdjęć.

Fala jest wszędzie tam gdzie jest przymusowy pobyt bez opcji ucieczki. Czy to szkoła, czy wojsko, czy więzienie.

Fali nie ma na studiach i w wojsku zawodowym bo są dobrowolne - gnębione osoby mogą odejść
 • Odpowiedz
dobrze ze nie wrzuciles tutaj materialow z koszar legionow rzymskich... historia


@PeaceUN: @Lardor @Hanlan Obejrzcie koreański serial D.P. o żandarmerii i historiach luźno opartych na faktach z fali w armii Korei Południowej. Później dziwić się, że mają taką liczbę samobójstw- liczba śmierci co roku w ich armii to w 60% samobójstwa.
 • Odpowiedz
 • 2
@sildenafil co ty #!$%@? za głupoty, byłem w wojsku w Wałczu tuż po aferze z falą, gdy w Tvp pokazywali filmik jak dziadki biegają po kotach i już nie było tam fali. Zrobili z tym porządek i ostro to tępili. W dzisiejszych czasach kamer w telefonach mediów społecznościowych nikt fali nie będzie ukrywał i tolerował. Nie te czasy, nie ma już takiej patologii.
 • Odpowiedz
 • 1
@marcez dodam jeszcze, ze mamy teraz inne społeczeństwo, mamy o wieeele mniej patologii, mniej agresji i nauczyliśmy się rozwiązywać konflikty. Tamte czasy to pruszków kontra wołomin, bandyterka, krojenie i oklep dla obcych. Alko plus narkotyki zmieszane z poczuciem braku przyszłości. Lata 90' to były dziwne czasy i nawet ostatnio w święta w rodzinnym gronie zaczęliśmy wspominać to aż sami teraz się dziwimy jakie to były pojechane czasy i jak jako naród się
 • Odpowiedz
@marcez: to, że Ty jej nie doświadczyłeś to nie znaczy, że całe zjawisko nie istnieje. Przy czym należy pamiętać, że w Polsce fala może zdarzać się tylko w ramach obowiązkowych ćwiczeń wojskowych, w zawodowym wojsku czy nawet w WOT jej raczej nie znajdziemy. Dlaczego? Bo to są formacje dobrowolne. Jeśli kogoś tam gnębiono to już dawno odszedł/zgłosił to i dali mu odejść/wyrzucili sprawców.

Ale nie w wojsku poborowym. Tutaj nie da
 • Odpowiedz
 • 1
@sildenafil mamy trochę inne społeczeństwo niż w azji, u nas na zachodzie stawiamy na jednostkę, godność człowieka, a pranki? debile znajdą się wszędzie, a tępiąc ich można to mocno zmarginalizować. Powszechna obowiązkowa służba wojskowa jest NIEZBĘDNA do przetrwania naszego narodu. Leżymy miedzy Niemcami a Rosją i musimy zbudować rezerwy pełniące funkcję odstraszającą. Służbę powinny pełnić kobiety i mężczyźni, tak jak w Izraelu. Nie stać nas na komfort pozostawienia połowy obywateli bezbronnych. Kobiety
 • Odpowiedz
@Lardor: Fala się nie skończyła, na pewno była mniejsza ale głównie z powodu zmniejszenia czasu zasadniczej służby. Fala się skonczyła w momencie zawieszenia zasadniczej służby wojskowej.

A jak przymusowa służba powróci to fala też wróci spowrotem. Może nie będzie jej poczas gdy wejdzie pierwsza czy druga generacja poborowych, ale potem fala od razu się pojawi jak będzie podział na poborowego starszego stażem i poborowego młodszego stażem. A jak patusowi bez intelektu
 • Odpowiedz
@marcez:

co ty #!$%@? za głupoty, byłem w wojsku w Wałczu tuż po aferze z falą, gdy w Tvp pokazywali filmik jak dziadki biegają po kotach i już nie było tam fali. Zrobili z tym porządek i ostro to tępili. W dzisiejszych czasach kamer w telefonach mediów społecznościowych nikt fali nie będzie ukrywał i tolerował. Nie te czasy, nie ma już takiej patologii.


Niezły wysryw.

Tak samo w szkole nie tolerują
 • Odpowiedz
@marcez: bardzo fajnie, ale to jest temat o istnieniu gnębienia w wojsku poborowym i negowaniu fałszywych informacji pt. "fali już nie ma xD"

A faktem jest, że fala była, jest i będzie. Wszędzie tam gdzie panuje przymus przebywania
 • Odpowiedz
 • 0
@Rv0000 niezły wysryw. Porównujesz dzieciaki do dorosłych ludzi? Ze strachu przed incydentalną falą nie chcesz poboru, a bez poboru to czekają nas tysiące Bucz.
 • Odpowiedz
@marcez: Tak jakby ~dwudziestolatkowie stawali się od razu dojrzali. Przejdź się po zawodówkach, popatrz sobie na to pełnoletnie bydło i przestań bredzić o dorosłości.

Ze strachu przed incydentalną falą nie chcesz poboru, a bez poboru to czekają nas tysiące Bucz.


Może od razu milion? To już totalna odklejka, polecam wizytę u psychiatry.
 • Odpowiedz
 • 0
@Rv0000 na naszym terenie jest regularnie co ok. 50 lat wojna i jak myślisz ze już żadnej nie będzie to moim prywatnym zdaniem jesteś mocno pojechany. I im Polska będzie słabsza, tym nastąpi ona szybciej.
 • Odpowiedz
Fala jest wszędzie tam gdzie jest przymusowy pobyt bez opcji ucieczki. Czy to szkoła, czy wojsko, czy więzienie.


@sildenafil:
Mówisz o tym jakby to była reguła. A jakie masz na to dowody? Obowiązkowa służba wojskowa istnieje w wielu krajach (również w Europie). Czy wszędzie wygląda ona tak jak na tym filmie? Jeśli tak, to jaka jest tego skala? Bo mam wrażenie że powołujesz się na najbardziej skrajne przypadki i zwyczajnie grasz
 • Odpowiedz
@zjadlbymbanana: bo to jest reguła. Skala i forma może być różna, ale takie przypadki są wszędzie tam gdzie przymus, z definicji.

A czy można z tym walczyć? Tak. Najbardziej skuteczną metodą jest zniesienia przymusu
 • Odpowiedz