Wpis z mikrobloga

Buonasera a tutti! Kolejny rok w Italii czas zacząć, a tradycyjnie otwiera go festiwal piosenki włoskiej w San Remo. W tym roku już 74. edycja tej legendarnej imprezy, która na parę wieczorów i nocy elektryzuje całe włoskie społeczeństwo. U mnie to będzie piąty raz i mam nadzieję kolejny w miarę udany rok. W tej edycji mamy dość mocny skład uczestników - wśród legend m.in Ricchi e Poveri (powrót do stawki po 32 latach, na samą scenę po 4) czy Loredana Bertè. Z młodszych gwiazd mamy kolejny występ Mahmooda, Diodato czy Annalisę - z czego ta ostatnia ma duża szanse na wygraną całego festiwalu, jeśli śledzić plotki. Jak będzie tym razem, przekonamy się za ponad pół godziny. W tym roku mamy parę zmiany przepisów, na szybko przejrzałem nowinki w regulaminie i mamy tu nadal 5 wieczorów, ale dochodzi do przesunięcia trzeciego wieczoru na pierwszy dzień festiwalu, w praktyce mamy premiery utworów wszystkich uczestników w ten wieczór. Oprócz tego zamiast całego rankingu na koniec dnia mamy ogłoszenie tylko TOP5. Ale generalnie większość zostaje po staremu i raczej na niczym festiwal nie straci, więc tym bardziej warto oglądać. Oczywiście link do oglądania poniżej, miłego oglądania:
https://www.raiplay.it/dirette/rai1
#sanremo #eurowizja #muzyka #wlochy #rozrywka #ogladajzwykopem
Rzeszowiak2 - Buonasera a tutti! Kolejny rok w Italii czas zacząć, a tradycyjnie otwi...

źródło: Sanremo_Music_Festival_2024_logo

Pobierz
  • 6
@Rzeszowiak2: Wytrwali do końca? U mnie po Il Volo nadszedł kryzys ale dzisiaj tylko 15 i to wlasnie z drugiego końca więc nadrobię. Ranking z pierwszej 16 :
1. Annalisa - od pierwszego quando bardzo zapada w pamięc i nóżka chodzi, od rana w głowie i ponownie na głośnikach.
2. Irama - niezmiennie mój ulubieniec, zawsze dowozi i ten głos jest bezbłędny, a ja po prostu uwielbiam ten patos xD
3.
@zjem_wszystko: Ja trochę zanudziłem się wczoraj, ale z kawałków które pamiętam to Fiorellę Manoię (ze względu na jej dziwnie bałkańską nutę), Loredanę Berte, Annalisę, Mahmooda, Diodato, The Kolors, Geoliera, Il Volo, Emmę i Renga/Nek no i w końcówce jeszcze Gazelle wpadł mi ucho. Ciężko mi po pierwszym wieczorze stwierdzić kto ma największe szanse, ale najbardziej mi się chyba podobała ta poprockowa piosenka Loredany - babka po 70, ale dała czadu lepiej
@RychuAstlej: @Rzeszowiak2 @Katedra_z_chlebkiem Jak nastroje po trzech wieczorach? Powiem Wam, ze odczucia z pierwszego dnia można teraz o kant dupy rozbić, im więcej słucham tym bardziej zmieniają mi się faworyci :D generalnie Annalisa nadal na pierwszym miejscu ale po drugim występie zdecydowanie wyżej w górę wybił Mahmood - no w końcu siadła mi ta piosenka :D O dziwo jak w pierwszy wieczór Loredana to była dla mnie pomyłka tak też ta
@zjem_wszystko Powiem tak na szybko, trzeciego wieczoru nie oglądałem z racji paru obowiązków, więc odniosę się do wczoraj już. Trochę mnie w nocy poniosło jak widownię w San Remo - nie wiem jakim cudem Geolier ma tak dobrą passę na tym festiwalu, u buków już zagraża Mango jeśli chodzi o wygraną. Gościa kojarzę ledwo z fety mistrzowskiej Napoli i w sumie w ucho mi nie wpada. Mahmood próbuje się wymyślić na nowo