Wpis z mikrobloga

Wynagrodzenia dziennikarzy nowej TVP nie będą jawne. Pytaliśmy m.in. o umowy i miesięczne wynagrodzenia Marka Czyża, Macieja Orłosia, Zbigniewa Łuczyńskiego. Dziś dostaliśmy decyzję odmowną.

Wołam:


__
Wspieraj nasze działania. Przekaż 1,5% podatku. KRS 0000181348.
#poniedzialekzwyrokiem #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #tvp
WatchdogPolska - Wynagrodzenia dziennikarzy nowej TVP nie będą jawne. Pytaliśmy m.in....

źródło: TVP wynagrodzenia

Pobierz
  • 44
@Watchdog_Polska: widzę, że na bogato. Mogę prosić o wyjaśnienie jak u poniższych osób brutto może być niższe niż netto?
Joanna Gucman-Muż, dyrektorka ds. komunikacji i fundraisingu, pełen etat – zarabia 9 169,00 zł netto (9 125,75 zł brutto, 10 945,95 zł pełen koszt
Agnieszka Podgórska, dyrektorka ds. edukacji i networkingu, pełen etat – zarabia 9 169,00 zł netto (9 125,75 zł brutto, 10 945,95 zł pełen koszt)

@Watchdog_Polska: Słabo. Generalnie nie interesuje mnie ile kto zarabia w TVN czy Polsacie, bo jako podatnik się do tych firm nie dokładam. TVP co roku bierze od nas miliardy, więc mamy prawo wiedzieć. Oczywiście, że to utrudnienie bo raz, że konkurencja widzi i wie jak kogoś podkupić, a dwa ktoś moze nie czuć się komnfortowo że jego zarobki są publiczne (często np. do samorządu ludzie się nie garną, bo trzeba oświadczenia