Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, jak radzicie sobie ze stresem podczas rozmów rekrutacyjnych?. W moim przypadku, gdy usłyszę pytanie i nie znam odpowiedzi albo jedynie wydaje mi się, że nie znam, ponieważ po chwili zastanowienia, okazuje się, że wiem, to w międzyczasie poziom stresu wyjebuje poza skalę. Niestety stres nie jest sprzymierzeńcem i potrafi mi to kolokwialnie mówiąc, odciąć prąd, przez co zapominam podstawowych rzeczy. Mam opinię dobrego programisty ale w związku z powyższym, boję się umawiać na rozmowy rekrutacyjne. Jak się nad tym zastanowiłem, to przychodzą mi do głowy 2 przyczyny
1. strach przed ośmieszeniem się przed rekruterami
2. strach przez odrzuceniem, usłyszeniem opinii, że się nie nadaję, od osoby, która przecież zna się na rzeczy

Nie wiem za bardzo czy można coś z tym zrobić, a strasznie mnie to blokuje przed pójściem dalej, ponieważ w obecnym projekcie coś się wypaliło i pewna część mnie, chce coś zmienić ale moja niska pewność siebie mi na to nie pozwala. Jak sobie z tym radzicie?, jest tu ktoś z podobnym #!$%@??

#programowanie #programista15k #stres
2. usłyszenie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
@mirko_anonim: zarzuć sobie jakieś uspokajacze przed tylko nie za duzo zeby nie zmulilo
i tez kwestia tego na ilu rozmowach byles, ja na poczatku tez tak mialam a ze bylam juz na 84388 rozmowach i wiem ze te wszystkie prace to jeden #!$%@? to juz mniej sie stresuje. ten kto przeprowadza z toba rozmowe tez chce to odbebnic i isc do domu xD
no i pomoglo mi myslenie ze nie tylko
Cześć, jak radzicie sobie ze stresem podczas rozmów rekrutacyjnych?


@mirko_anonim: Usiadlem kilka razy z drugiej strony. Jak wrocilem jako kandydat, wszystko sie zmienilo, nie musze wymyslac pytan, nie musze ciagnac kandydata za jezyk, nie musze prowadzic rozmowy, jak czegos nie wiem to mowie ze nie wiem i tyle.
@mirko_anonim: "strach przed ośmieszeniem się przed rekruterami"

XD

Dorosnij, nikt z jakimkolwiek poziomem samooceny nie przejmuje się takimi akcjami. Poza tym, sytuacja typu wyśmianie świadczy o profesjonalizmie drugiej strony