Wpis z mikrobloga

Mirasy, czy wiecie jak rozwiązać takie zadanko? Wydaje mi się, że możemy tutaj obliczyć: Wszystkie drogi - zabronione
Zabronione możemy obliczyć za pomocą zasady włączania-wyłączania, czyli drogi które idą przez właśnie brakujące odcinki (możemy nazwać je x,y i z).
Czy wszystkich dróg jest 2^15? Czy w takim razie tych zabronionych jest 2^7 * 2^6? Bo zawsze mamy dwa wybory albo góra, albo prawo no i odcinków do pierwszej przerwy jest właśnie 7, potem mamy tylko 1 możliwość przejścia i znowu tylko 1 możliwość przejścia. Na koniec mnożymy to przez pozostałe kombinacje czyli 2^6 bo zostało 6 odcników.
#matematyka
dongio - Mirasy, czy wiecie jak rozwiązać takie zadanko? Wydaje mi się, że możemy tut...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-04 160611

Pobierz
  • 5
@dongio:
Twoje rozumowanie wygląda na totalnie błędne.
Obliczenie ilości dróg nie nastręcza mi problemów (choć trochę liczenia jest) ale prawdę mówiąc mam problem aby udowodnić że to prawidłowe rozwiązanie (udowodnić że nie ma innych dróg). Pytanie czy było ocenione czy tylko podałeś prawidłową liczbę, czy dodatkowo udowodniłeś że jest to prawidłowa liczba.
(można przecież rozwiązać zadanie "strzelając". Ale czy taka odpowiedź zostanie uznana zależy od testu)