Wpis z mikrobloga

Bawi mnie nabieranie wody w usta przez wszystkie media motoryzacyjne odnośnie samochodów elektrycznych. Dlaczego nikt nie podaje informacji o zawieszeniu produkcji aut EV przez Forda, wycofaniu się koncernu GM od EV czy też wycofywaniu się Niemiec z koncepcji aut elektrycznych ponieważ notują miliardowe straty i nie zapomnijmy o CEO Toyoty, który oznajmił, że Toyota nie będzie inwestować w EV( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nikt tego gówna nie chce kupować ale również nikt tego głośno nie chce powiedzieć. Jeszcze trochę i wróci normalność.
#motoryzacja #samochodyelektryczne #samochody
  • 25
@IceShandy No, a co mają mówić
Tesla i Chiny przejęły rynek.
Te firmy spalinowe sobie zrobiły rekordowe podwyżki przez covid, a w tym czasie elektryki zaczęły tanieć, więc sami sobie są winni.
Rok, dwa i elektryki będą tańsze niż spalinówki.

Nikt nie chce kupować piszesz? To dlatego Tesla Y była najczęściej kupowanym autem w 2023?
  • 0
@michal0110: piszesz tylko o jednym modelu.A gdzie cała reszta modeli? Albo chociaż z innych marek EV?
Nie wiem też o jakim rynku piszesz odnośnie Chin bo oprócz wewnętrznego rynku nigdzie nie słyszałem o podboju innych rynków przez chińskie EV( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tesla jest tylko ewenementem ale to za sprawą persony jaką jest MUSK, a nie z powodu zajebistosci tej marki. Gdyby nie MUSK to Tesla nic
@IceShandy Historia masowej produkcji elektryków nie jest długa.
Powinieneś wiedzieć, że w takiej branży zaistnienie nie jest łatwe, w końcu to są dla zwykłego człowieka grube pieniądze, a firma, która istnieje od 20 lat wdrapuje się z jednym modelem na górę.
Do tego postawienie fabryki w dzisiejszych czasach, która może konkurować to miliardy w budowę i pewnie dużo więcej w technologię.

Co do Muska, zobaczymy.
Powiem Ci tak, to samo sobie pomyślałem
Nikt tego gówna nie chce kupować


@IceShandy: no nikt nie chce kupować droższych niemieckich skoro tesla jest pod każdym względem lepsza ale za to tańsza.

Model Y to był najchętniej kupowany samochód w 2023
  • 0
Ale nie będzie masowej produkcji aut elektrycznych bo nie ma popytu na nie bo są za DROGIE na etapie produkcji, a kończąc na sprzedaży oraz są ograniczone pod względem zasięgu i czasu ładowania. Elektryfikacja motoryzacji spowodowała tylko wzrost cen samochodów spalinowych gdzie za 100k nie masz co kupić jeśli nie jesteś kobietą. Doszliśmy do momentu gdzie samochody EV kosztują jak samochody klasy premium, a spalinowki klasy średniej kupisz za 150k.
Ta elektryfikacja
@IceShandy:

piszesz tylko o jednym modelu.A gdzie cała reszta modeli? Albo chociaż z innych marek EV?


Przecież w Europie VAG sprzedał podobne ilości ID4/Enyaq/Q4 (to samo auto) do modelu Y.

@assninja

tesla jest pod każdym względem lepsza ale za to tańsza.


Przesadzasz z tym "pod każdym względem". Tańsza też już nie bardzo, stąd obniżka w styczniu
oprócz wewnętrznego rynku nigdzie nie słyszałem o podboju innych rynków przez chińskie EV( ͡° ͜ʖ ͡°)


@IceShandy:
Norwegia> 2022 vs 2023
BYD> 1737%
NIO> 1663%
MG> 928%

To sa oczywiscie duze wyniki bo na malych liczbach, ale zdecydowanie pokazuje to jak bardzo staly sie chinskie ev atrakcyjne. To tez widac coraz bardziej na ulicach.
  • 0
@PiotrFr: VW ogranicza produkcję Passata z prostego powodu co i inne marki zrobiły z tego samego powodu czyli moda na SUVy.
Ale tutaj też warto wspomnieć o tym, że motoryzacja to nie tylko Europa bo na innych kontynentach świetnie radzą sobie sedany/kombi
@IceShandy: Ale co Ci za różnica kto jakie auto sobie kupuje? Nie chcesz elektryka - nie kupuj. Od razu lepiej się żyje jak odrzuci się te faszystowskie zapędy, żeby dyktować innym jak mają żyć.