Wpis z mikrobloga

@mniejmniejest: W sumie trochę beka z ludzi którzy myślą, że jest Bóg, że wszystko ma jakiś większy sens. Którzy nie mogą się pogodzić z tym że są tylko jednym z wielu miliardów organizmów żywych, których celem jest z góry przegrana walka z entropią xd I że są tutaj tylko na krótką chwilę a później znikną i nic po nich nie pozostanie. O patrzcie na mnie jestem wybrańcem, jestem taki super, zostałem
deletenomads - @mniejmniejest: W sumie trochę beka z ludzi którzy myślą, że jest Bóg,...
@deletenomads:

W sumie trochę beka z ludzi którzy myślą, że jest Bóg, że wszystko ma jakiś większy sens.


Spaceruj trochę i staraj się żyć w pokoju i harmonii z ludźmi wszystkich wyznań i narodów
wszystko i tak nie ma najmniejszego sensu!!(


@mniejmniejest: Dlaczego tak właściwie ludzie uroili sobie że ich życie musi koniecznie mieć jakiś nadrzędny cel czy sens?

Wszystko wokół żyje tak samo jak my, jest nawet zbliżone budową (na pewnym poziomie identyczne), rodzi się i umiera bez przerwy ale to życie ludzkiego gatunku jest tak wyjątkowe i cudowne że smierć jest przejściem do innego wymiaru albo jakieś inne magiczne mambo-dżambo. I tacy naiwni
@deletenomads

@mniejmniejest: W sumie trochę beka z ludzi którzy myślą, że jest Bóg, że wszystko ma jakiś większy sens. Którzy nie mogą się pogodzić z tym że są tylko jednym z wielu miliardów organizmów żywych, których celem jest z góry przegrana walka z entropią xd I że są tutaj tylko na krótką chwilę a później znikną i nic po nich nie pozostanie. O patrzcie na mnie jestem wybrańcem, jestem taki super,
dokładnie takie samo znaczenie i wpływ na wszystko jak życie komara, mrówki, czy krzewu manioku


@mbasasello: dlatego cos znaczy. Wszystko ma sens, tylko trzeba to zrozumiec. Na poczatek, jeslis ateista zapraszam przeczytac książeczke dla dzieci "Piaskowy wilk"
@Wszystko_albo_nic

>Przypadkiem się tu pojawiliśmy, znikniemy stąd bez śladu.


@mbasasello: i o ten cud chodzi.

Powiem więcej, jesteśmy częścią czegoś większego i jego składnikiem. Jaki ślad byś chciał zostawić? Skoro już jesteś elementem układanki?


Oczywiście, można na to tak spojrzeć. Że nasze życie będzie miało wpływ na cały ciąg dalszy, aż do końca świata. Tylko co to zmienia, jeśli chodzi o sam jego sens i celowość? W skali wszechświata wpływ pędu
może #!$%@? dlatego, że jako jedyne zwierzęta posiadają wyobraźnię abstrakcyjną


@RudyZibi: Dlaczego ta pojedyncza funkcjonalność naszego rozwiniętego kresomózgowia uważasz za tak istotna?
Mówisz do swoich ziomków ateistów


@horus666: Nie mówiłem do nikogo konkretnego, nie wnikam w różne wymyślane przez ludzkość mity i legendy , jak ktoś chce się okłamywać i uciekać w świat wyobraźni i mu to ułatwia życie to jego sprawa