Wpis z mikrobloga

@mniejmniejest: W sumie trochę beka z ludzi którzy myślą, że jest Bóg, że wszystko ma jakiś większy sens. Którzy nie mogą się pogodzić z tym że są tylko jednym z wielu miliardów organizmów żywych, których celem jest z góry przegrana walka z entropią xd I że są tutaj tylko na krótką chwilę a później znikną i nic po nich nie pozostanie. O patrzcie na mnie jestem wybrańcem, jestem taki super,
deletenomads - @mniejmniejest: W sumie trochę beka z ludzi którzy myślą, że jest Bóg,...
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: W oryginale jest "Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations". Co można rozumieć dosłownie jako "unikaj jedzenia tłuszczu", albo "nie obżeraj się" (co prawdopodobnie było bliższe intencji autorów cytatu).
  • Odpowiedz
@deletenomads:

W sumie trochę beka z ludzi którzy myślą, że jest Bóg, że wszystko ma jakiś większy sens.


Spaceruj trochę i staraj się żyć w pokoju i harmonii z ludźmi wszystkich wyznań i narodów
  • Odpowiedz
wszystko i tak nie ma najmniejszego sensu!!(


@mniejmniejest: Dlaczego tak właściwie ludzie uroili sobie że ich życie musi koniecznie mieć jakiś nadrzędny cel czy sens?

Wszystko wokół żyje tak samo jak my, jest nawet zbliżone budową (na pewnym poziomie identyczne), rodzi się i umiera bez przerwy ale to życie ludzkiego gatunku jest tak wyjątkowe i cudowne że smierć jest przejściem do innego wymiaru albo jakieś inne magiczne mambo-dżambo. I tacy
  • Odpowiedz
@deletenomads

@mniejmniejest: W sumie trochę beka z ludzi którzy myślą, że jest Bóg, że wszystko ma jakiś większy sens. Którzy nie mogą się pogodzić z tym że są tylko jednym z wielu miliardów organizmów żywych, których celem jest z góry przegrana walka z entropią xd I że są tutaj tylko na krótką chwilę a później znikną i nic po nich nie pozostanie. O patrzcie na mnie jestem wybrańcem, jestem
  • Odpowiedz
dokładnie takie samo znaczenie i wpływ na wszystko jak życie komara, mrówki, czy krzewu manioku


@mbasasello: dlatego cos znaczy. Wszystko ma sens, tylko trzeba to zrozumiec. Na poczatek, jeslis ateista zapraszam przeczytac książeczke dla dzieci "Piaskowy wilk"
  • Odpowiedz
@mbasasello: tak, nalezymy do wszechświata, jako jego mala cegiełka


@Wszystko_albo_nic: Mi się tutaj bardziej podoba to, co mówi Watts w swoich wykładach, że nawet nie cegiełką, tylko kontynuacją. Wszechświat cały czas ewoluuje i nasze życie jest fragmentem tej ewolucji.
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic

>nasze życie jest fragmentem tej ewolucji.


@mbasasello: i to jest życia cud


Nie mówię, że nie. Życie jest ciekawe, wspaniałe. Super być częścią tego wszystkiego. Ale nie przypisujmy temu jakiegoś głębszego sensu. Przypadkiem się tu pojawiliśmy, znikniemy stąd bez śladu.
  • Odpowiedz
może #!$%@? dlatego, że jako jedyne zwierzęta posiadają wyobraźnię abstrakcyjną


@RudyZibi: Dlaczego ta pojedyncza funkcjonalność naszego rozwiniętego kresomózgowia uważasz za tak istotna?
  • Odpowiedz
Mówisz do swoich ziomków ateistów


@horus666: Nie mówiłem do nikogo konkretnego, nie wnikam w różne wymyślane przez ludzkość mity i legendy , jak ktoś chce się okłamywać i uciekać w świat wyobraźni i mu to ułatwia życie to jego sprawa
  • Odpowiedz