Wpis z mikrobloga

@zjadlbym_kebaba:

Krym zamieszkuje około 2,4 mln ludzi. Większość ludności (60,40%) stanowią Rosjanie. Oprócz nich żyją tam Ukraińcy (24,01%) i Tatarzy krymscy (10,21%)


Najbardziej rozpowszechnionym na Krymie jest język rosyjski – 79,1% ludności zadeklarowało go jako język ojczysty, natomiast język ukraiński zadeklarowało 9,6% (2,5 raza mniej niż odsetek ludności ukraińskiej, gdyż większość Ukraińców używa rosyjskiego), język krymskotatarski zadeklarowało też 9,6% ludności Krymu


Jak sobie wyobrażasz walkę o takie terytorium i rozstrzygnięcie sporu?
Głupie gadanie, jakby Niemcy zajęli Szczecin to ktokolwiek by ich witał jak swoich? Połowa Szczecina po niemiecku mówi? Utożsamia się z Niemcami?


@szuleer:
W sumie to tak. Ja na przykład jestem w 25 % Niemcem i sprecham ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gejuszmapkt: ta ja na to powiem idiotycznym bezsensownym tekstem ( ͡° ͜ʖ ͡°): wyjątek potwierdza regułę
Fajnie, że znasz dobrze język. Czuję, że w narodzie polskim jest takie zjednoczenie, że ani ty ani twoja rodzina byście nie chcieli żeby Niemcy przejęli część Polski gdzie mieszkacie.
Ja tam nie czuję różnicy czy bym po niemiecku mówił ale cieszylbym się z zarobków 2 tys. euro ( ͡° ͜
@Deathblow: Wypowiedz może się nie podobać ale to #!$%@? o Szczecinie i Wrocławiu jest już zabawne. Ziemie odzyskane których sami sobie nie wybraliśmy i przesunięto nam granicę ze wschodu kosztem przegranego wojennego który rozjechał nam kraj walcem i zablil 1/4 obywateli a Krym który został podpięty pod ukraińską ssr żeby łatwiej było załatwić papierkową robotę za czasów ZSSR XD

I nie, nie uważałam że Krym należy do rosji. Ale porównywanie tego