Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #it #korposwiat #patologiazewsi #patologiazmiasta #testoviron

Nie kumam jednej rzeczy - dlaczego stężenie buraków, buców, ludzie niepotrafiących sie posługiwać poprawnie polszczyzną - jest największe w IT

Taki lekarz, prawnik, architekt, pilot lotniczy, właściciele swoich przedsiębiorstw zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie zachowują się jak profesjonaliści i jak na wykształconą osobę przystało - posługują na co dzień piękną polszczyzną, nie gardzą ludźmi co zarabiają mniej, nie zachowują się jak buce. Nie upijają i nie zgonują na imprezach obrabiając wcześniej dupę innym osobom z czego potem rodzi się kwas. A w IT? Dokładnie odwrotnie! Też zarabiają kilkadziesiąt tysięcy ale nie widać profesjonalizmu w pracy, ładnej polszczyzny tylko przekleństwa i jakies pomrukiwanie, przesadzanie z alko na imprezach itd.

Czym się różni taki programista od robola fizola z fabryki? Jedyna różnica między nimi to chyba zarobki. Weź fizola z kołchozu i programistę, posadź ich obok siebie w barze nie wiedząc który to który i bank nie odróżnich programisty od fizola robola. Obydwoje zachowują się jak ludzie z rynsztoku, marginesu społecznego, brak im za grosz klasy, wypowiadają się jak patusy.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #it...
  • 21
Taki lekarz (...) zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie zachowują się jak profesjonaliści i jak na wykształconą osobę przystało - posługują na co dzień piękną polszczyzną, nie gardzą ludźmi co zarabiają mniej, nie zachowują się jak buce.


@nad__czlowiek:

https://ipla-e2-18.pluscdn.pl/dituel/cpworld/uq/uq48djejaa4zbe3o7oqfe63gi86wk6ot.mp4

Ale bym zobaczył jak dostajesz takie lepce od ynteligenta lekarza z piękną polszczyzną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie w trakcie cytowałby Pana Tadeusza.
dlaczego stężenie buraków, buców, ludzie niepotrafiących sie posługiwać poprawnie polszczyzną - jest największe w IT


@nad__czlowiek: ponieważ do IT jest najniższa bariera wejścia ( ͡° ͜ʖ ͡°) każdy może zostać informatykiem, nawet taki robol z fabryki.

Czym się różni taki programista od robola fizola z fabryki?


@nad__czlowiek: dlaczego miałby się czymś różnić? Tak samo zajmuje się produkowaniem tego co zleci przełożony na potrzeby klientów korporacji. To
@MilionoweMultikonto: dlatego właśnie nie lubię chodzić do biura, bo z kim przystajesz takim się stajesz, a jednak to z ludźmi w pracy spędzamy najwięcej czasu. Sam zauważyłem, że jak kiedyś chodziłem do biura to niektóre zachowania na mnie przeszły i mój język mówiony strasznie na tym ucierpiał

Od tej pory cenie sobie zdalną i minimalną styczność z drugim człowiekiem i uwielbiam możliwość spędzania czasu ze znajomymi spoza IT dzięki pracy zdalnej
@nad__czlowiek: nie rozwijasz się? Nie planujesz zostać chociaż jakimś team leadem?


@MilionoweMultikonto: yyy nie. Raczej planuje teraz przycisnąc jakieś oszczędzanie/inwestycje i po 15-20 latach w IT (już mam 6 lat) jak będe miał te 40 lat to odejśc w #!$%@? z tej branży i otworzyć coś swojego Chociażby własny salon fryzjerski 10k miesiąc albo własną małą stolarnię, mam znajomego co nakupił pił, okleinarek, maszyn CNC i jest to całkiem przyjemna
czy widziałeś szczęśliwą osobę w IT 40+?


@nad__czlowiek: każdego dnia w lustrze ()

Trochę późno planujesz otwieranie swojego biznesu. Zwykle robi się to przed 30 póki kontakty ze studiów świeże i można poeksperymentować, a 40 to już najwyższy czas by przekazywać doświadczenie młodszym i stabilizować swoją karierę na stanowisku kierowniczym, aby przed 50 przejść na utrzymanie z zarządzania zgromadzonym kapitałem.
@MilionoweMultikonto: ale trzeba mieć 500k-1000k na otwarcie biznesu. W rozwijaniu działalności najważniejsza jest kasa nie pomysł. Pomysł możesz komuś ukrasc i osiągnąć sukces tak właśnie mój znajomy skopiowal pomysł i zmodyfikował wykonanie znając słabe punkty konkurenci - po prostu miał kasę.

Wiesz to nie IT i startupy gdzie naciąga się inwestorów na miliony na produkt, który w 90% przypadków jest skokiem na kasę bo tyle startupów pada po 2-3 latach (nie
W rozwijaniu działalności najważniejsza jest kasa nie pomysł.


@nad__czlowiek: kasa i pomysł są wtórne, najważniejsze jest umiejętne przetwarzanie danych, dzięki niemu zdobędziesz zaufanie inwestorów, efektywnie zbadasz rynek i zdefiniujesz skuteczną strategię, którą zrealizują Twoi kontrahenci.