Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Poradźcie czy ja przeceniam swoje możliwości co do pensji czy nie.
Skończyłam studia magisterskie na AGH, potem pracowałam kilka lat na stanowiskach związanych z energetyką itd.. Potem wróciłam na swoją uczelnię na doktorat i zajmowałam się generalnie tematyką CSRD, ESG, a także emisji gazów cieplarnianych przedsiębiorstw, raportowania niefinansowego, a także podobnych zagadnień. Jest to temat obecnie na topie. Po doktoracie chciałam zacząć pracować komercyjnie (w trakcie doktoratu robiłam kilka takich opracowań dla znajomych firm inżynieryjnych - więc doświadczenie komercyjne mam).

No i odbijam się od ściany. Ciągle słyszę jak to w korpo dają 10k za excela. A ja nie tylko znam excela. Mam specjalistyczną wiedzę która jest potrzebna np. w firmach konsultingowych. Znam różne programy do modelowania, raportowania itd.. A oprócz tego jeszcze programy związane z projektowaniem energetycznym stricte sprzed doktoratu. W firmach inżynieryjnych także potrzebne są takie umiejętności. Ale nie mogę znaleźć niczego nawet za 10k? Szukam Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Kraków. No i myślałam że się uda spokojnie 12k brutto (czy tam b2b) dostać chociaż, skoro nieraz słyszę że takie zarobki to teraz standard. Ale w kilku miejscach jak podałam 12k to się przestali w ogóle odzywać. Jakiekolwiek propozycje to były maks 8k brutto ?????
Doświadczenia sprzed doktoratu mam 5 lat po studiach, takze tez nie jestem bez zadnego doswiadczenia.

#pytanie #pensja #zarobki #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@mirko_anonim Nic do ciebie nie mam, ale CSRD ESG to lewicowe pierodlety dla ZACHODU i oby jak najszybciej to upadło oraz straciło na zainteresowaniu ludu.

Nic dziwnego, że w Polsce nikt nie chce pasożyta co będzie mówił im ile jest warta firma nieużywając wyników finansowych tylko ideologii niebieskich włosów i homoniewiadomo ¯\(ツ)/¯

Skup się bardziej na "prawdziwej robicie", która przynosi firmie zysk, a nie pchanie ideologii tworzącej koszty, a znajdą się chętni
TytanowyLucjan - @mirkoanonim Nic do ciebie nie mam, ale CSRD ESG to lewicowe pierodl...
@mirko_anonim: Plot twist: ci co piszą o pensji 12k to w rzeczywistości przegrywy w piwnicy mamy i trolle, a ludzie to łykają xD. Potem wchodzisz w statystyki, patrzysz mediane a tam 5100 netto xD. W dodatku przez wzrost ostatniej najniższej od stycznia, najniższą zarabia dodatkowe kolejne setki tysięcy ludzi.
@Pandillero A dziękuję. Jestem zdziwiony jak w prawie 100% Wróblewski wyraża poglądy i analizy zgodne z moim patrzeniem na świat.

Jedyny temat, w którym się z nim kategorycznie nie zgadzam to film o narkotykach. On by chciał zakazywać i zostawić jak jest, a ja bym uwolnił wymiar sprawiedliwości od garba jakim jest uganiane się za ludźmi chcącymi innych używek niż "święte" szlugi i alkohol tylko dlatego, że Wróblewski argumentuje to "długą obecnością
@Tytanowy_Lucjan: no to jest jego atut akurat, że podaje dużo wartościowych źródeł książkowych ale źródeł naukowych zdecydowanie brakuje. Nie byłbym zdziwiony jakbo on z racji bycia prawakiem pałałby nienawiścią do świata nauki bo nie da się uprawiać nauki i być nieprzygotowanym do zmian czyli progresywnym w swoim podejściu. To rzutuje na całe życie więc jest podreprezentacja prawaków wśród naukowców.
@mirko_anonim nie siedzę w tym temacie, ale wydaje mi się że w Polsce transformacja energetyczna dopiero raczkuje i po prostu nie ma popytu na Twoje umiejętności. Aplikuj za granicę jeśli znasz języki. Dodam też że w korpo w Polsce wcale nie patrzą przychylnie na doktorat, mój menager z miejsca odrzucał takie cv ( ͡° ͜ʖ ͡°) a np w Niemczech czy Szwajcarii ludzie wpisują sobie Dr w profilu,
Ciągle słyszę jak to w korpo dają 10k za excela


@mirko_anonim: i Ty w to wierzysz xDD 5k brutto jak dostaniesz to bedzie sukces, nawet w IT dla juniora jak popatrzysz na portale ogłoszeniowe to często przewija się taka stawka i to nie jest nic dziwnego. Za to napisz tutaj, że tyle zarabiasz to powiedzą, że masz zmienić firmę natychmiast bo powinno być 2x więcej, z tym że coś brak tych