Wpis z mikrobloga

Piszę to z perspektywy sympatyka Tuska, ale bez wielkiego entuzjazmu, głosowałem na 3D. Ten człowiek jest Messim polskiej polityki. Pewnie potem będę na niego trochę narzekał, ale od przejęcia rządu praktycznie wszystko robi bezbłędnie, wszystko co mówi także jest bezbłędne.

Genialne targetowanie wyborców. Spójrzcie na podwyżki dla nauczycieli, pomijając to, że to było zwyczajnie słuszne, to on ma teraz szeroki twardy elektorat dzięki temu ruchowi godnościowemu. Ci nauczyciele też mogą pociągnąć za sobą rodziny.

Teraz też obniżyli podatek do 8% branży beauty. Niby głupota, ale spójrzcie na to od innej strony. Po pierwsze postulat raczej słuszny (zmniejszenie szarej strefy), ale to jest 300 tys. osób, które stają się jego wiernym elektoratem. I te kobiety robiąc paznokcie będą opowiadały klientkom (w cholerę kobiet to robi teraz), jaki to Tusk jest super. Genialny ruch politycznie.

Nawet jeśli spojrzymy na twarde przejęcie TVP czy postępowanie z Wąsikiem i Kamińskim - Tusk pokazał niektórym pisiorom w służbach specjalnych i innych służbach, że jest twardy i nie ma żartów. To był po prostu dobry ruch.

Mega jestem zadowolony. PiSowi będzie naprawdę trudno teraz. Myślę, że generalnie nawet jeśli ktoś go nie lubi to musi docenić kunszt polityczny. Politycznie to jest TOP 1 w historii 3 RP. Oczywiście mógłbym się o tym szerzej rozpisywać.

#polityka #sejm #4konserwy #neuropa #bekazpisu
  • 21
@Gours: no z tym messim bym się nie rozpędzał, w poprzedniej kadencji stwierdził że zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn jest słusznym postulatem (btw jest ale co z tego) i jego partia poszła na dno przez to.
@Gours: Sam sobie te teorie wmawiasz, bo na tej samej zasadzie można określić każda partię. Każda szuka targetu, ktory pozwoli im pojsc szerzej. Tusk nie jest wcale takim geniuszem, bo rządzi głównie dlatego, że PiS w ostatnich latach kompromitował się raz za razem i przekraczał kolejne bariery.

Nauczyciele pociągną za sobą rodziny? A to.przedstawiciele innych zawodów są bezdzietni? Cjhba, że sugerujesz, że nauczyciele będą w szkole agitować na rzecz rządu i
  • 6
@Kopyto96: na Węgrzech Orban się kompromituje od chyba 15 lat, w Turcji Erdogan podobnie. I co z tego wynika dla tamtejszej opozycji?

Napisałem, że nauczyciele w dużej części będą betonowym elektoratem dla KO jak emeryci dla PiS. I jak to bywa w takich przypadkach mogą w jakimś stopniu za sobą pociągnąć rodziny, to naturalne.
Po pierwsze postulat raczej słuszny (zmniejszenie szarej strefy), ale to jest 300 tys. osób, które stają się jego wiernym elektoratem.


@Gours: Gdyby to tak działało, że wystarczy rzucić pieniądzem i ma się wyborcę, to PiS by dalej rzadził. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gours: Mówię tylko, że zapędziłeś się ze stwierdzeniem, że obniżenie vatu sprawi, że 300 tys. osób stanie się wiernym elektoratem Hołowni. Ba, jeszcze wcale nie powiedziane, kto za to główne laury zbierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wstanczyk: Nawet teraz są głosy wśród nauczycieli, że obiecywali jedno, a wyszło drugie z podwyżkami, nie wspominając o tym jak skalują się wynagrodzenia wraz z doświadczeniem. Do tego Nowacka wprowadza ad hoc zmiany bez szerszej debaty w środowisku (#!$%@?ąc od kierunku tych zmian), więc jest już postrzegana jako minister podobna do poprzedniej - nie zdobędzie sobie popularności realizując swoje wizje bez doświadczenia ani wykształcenia pedagogicznego i jednocześnie nie wykazując chęci konsultacji.
ja go doceniam za brak zgody na symetryzm, nie ma zgody na negocjację z tymi, którzy szkodzili Polsce, dla nich są tylko rozliczenia.


@Idaho59: dobrze, że wyciąga wnioski z czasów swoich pierwszych rządów, gdy odpuścił pisowcom całkowicie. Taki kamiński z wąsikiem rządzili CBA jeszcze 3 lata za czasów Tuska i knuli swoje intrygi niszcząc ludziom życie.
@Rubbik wtedy myślał, że PiS będzie "znanym wrogiem" , że z Kaczyńskim zawsze wygra, teraz Tusk jest innym politykiem, jak na razie ma świetny ogląd sytuacji, od swojego powrotu z EU cały czas prawidłowo odczytuje nastroje społeczne, od powstania rządu 15.X cały czas mocno punktuję kaczystów, oby tak dalej.
@Gours: Też cieszy mnie stopowanie rozdawnictwa, normalne mieszkalnictwo no i to paliwo po 5 złotych! Firmę od października prowadzi się dużo łatwiej, taniej i przyjemniej. Herbata smakuje dużo lepiej!
Teraz też obniżyli podatek do 8% branży beauty. Niby głupota, ale spójrzcie na to od innej strony. Po pierwsze postulat raczej słuszny (zmniejszenie szarej strefy), ale to jest 300 tys. osób, które stają się jego wiernym elektoratem.


@Gours: mi pis obnizyl podatek do 5%, powinienem zostać ich wiernym elektoratem? To nie zawsze tak działa, moze, ale nie musi. Zbyt optymistycznie podchodzisz do niektórych rzeczy

Z nauczycielami tez różnie wyszło, bo miało