Wpis z mikrobloga

20 lat temu Polacy śmiali się z Ich Troje, Brathanków czy Stachursky'ego, którzy byli wtedy na czasie, że robią kicz. Po 20 latach okazało się, że to jednak była poezja xD


@Lolenson1888: Bo przeciętny poziom muzyki też spadł. Tak ludzie się z tego śmiali ale zobacz co się dzieje teraz - wielu popularnych wykonawców nawet nie umie śpiewać, jadą na autotuneach a piosenki są dosłownie o ruchaniu i ćpaniu albo flexowaniu
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: Ten numer może nie jest najlepszy, ale on jest trochę ironiczny, no i jest częścią najnowszego albumu koncepcyjnego Darii Zawiałow, czyli jest częścią historii. Może ta najnowsza płyta nie jest najlepsza w jej dorobku, ale to dalej porządny pop, momentami pop-rock na niezłym poziomie. Warto posłuchać całości, wtedy nabiera się trochę innego podejścia, radiowe single z tego krążka to tylko wierzchołek góry lodowej. A skąd takie złagodzenie brzmienia? Zapewne wytwórnia
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: W muzyce hajs robi się na kontraktach sponsorskich. Najłatwiej w klipie zareklamować ciuchy po prostu nosząc je na sobie a targetem są oczywiście nastolatki. Stąd prosta droga do naginania muzy pod target. Ma być lekko, łatwo, przyjemnie i masowo. Stąd odwoływanie się do najsilniejszych uczuć u młodych ludzi czyli do stanu zakochania. Tak rodzi się kicz.
PS. Nikt się tak nie koorwił na teledyskach jak raperzy. Te przebitki na buty,
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: No i tu właśnie wychodzi, jak wiele w interpretacji tekstu zmienia własne doświadczenie czy sytuacja.
Ja kiedy usłyszałem ten kawałek byłem w szoku, bo każde słowo brzmiało tak, jak by było odczytem moich ówczesnych myśli i odczuć. Byłem dokładnie w tamtym miejscu, zawieszony w próżni, czekając na odbiór wspólnego mieszkania z partnerką, do czego prowadziła nas bardzo trudna, wyboista droga. Wszystko się rozmywało... w ogóle pierwszy raz usłyszałem to na
  • Odpowiedz
@Lolenson1888

@KosmicznyPaczek: 20 lat temu Polacy śmiali się z Ich Troje, Brathanków czy Stachursky'ego, którzy byli wtedy na czasie, że robią kicz. Po 20 latach okazało się, że to jednak była poezja xD

Ja jestem stary, bardzo dobrze pamiętam tamte czasy i tę muzykę i nie postawiłbym Darii koło wspomnianych zespołów. Nawet nie jest blisko wg mojej skromnej opinii.
  • Odpowiedz