Wpis z mikrobloga

Podajcie pls jakieś najtańsze mode tv 85 cali, które dzięki odpowiedniej jasności da się oglądać w dzień. Albo jaka minimalna powinna być i jak to sprawdzać w specyfikacji, bo zazwyczaj tego nie podają

Myślałem o 75 calach, ale byłem w sklepie i jednak 85 robi lepsza robotę. Odległość od tv około 2,5m. #telewizory #tv #filmy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanLodowegoOgrodu: o ile słońce nie świeci ci prosto w telewizor, to każdy będzie odpowiednio jasny. SDR się masteruje do 100 nitów, tyle każdy pociągnie. Do odległości 2,5 metra wystarczy ci 75". Różnicę możesz włożyć w jakość. Weź pod uwagę, że jak będziesz miał zbyt duży telewizor względem odległości z jakiej oglądasz, to przy słabej jakości sygnale (kablówka, kiepski streaming) obraz będzie fatalny.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: nie polecę ci konkretnego modelu z tej półki cenowej. Dla mnie sensowne telewizory zaczynają się od Hisense u8k, potem coś pokroju Sony X90L. Od tych telewizorów możemy rozpoczynać dyskusje o tym co jest mocna a co słabą stroną marki/konkretnego modelu. Jeśli szukasz czegoś tańszego to patrz na to, żeby przede wszystkim miał matryce typu VA.
  • Odpowiedz