Wpis z mikrobloga

Mam kilkadziesiąt tysięcy zdeponowane w USD.

Niedługo będę potrzebować tej gotówki w formie PLN. Niedługo tj. 2, maks. 3 tygodnie.
Aktualnie kurs buja się w okolicy 4 zł, i trend jest zdrowo #!$%@?ęty tj. równie dobrze się #!$%@?ć o 20 groszy, a równie dobrze może wywalić na 4,20.
Nie zamierzam się bawić w jakieś internetowe kantory na kiju, żeby dostać 300 zł więcej z wymiany, tylko kantor Aliora wchodzi w grę przy takiej sumie. Środki nie były kupowane, więc nie mam baseline'u, poniżej którego jakoś tracę, albo powyżej którego zyskuję.

Piszę, żeby podpytać speców WKP Investments jaki sentyment czują i czy warto czekać do ostatniej chwili akceptując jakieś ryzyko, czy wymienić teraz po kursie 4 z groszami? Niestety wahnięcia nawet o 3-4 grosze to już są tysiące złotych różnicy dla mnie.

Wiem, że jeśli ktoś zarabia w USD to sobie jakoś ten kurs zabezpiecza, ale nie wiem jak to do końca działa. Mógłby się ktoś z praktyki wypowiedzieć?

#usd #pieniadze #oszczednosci #nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #finanse
MarteenVaanThomm - Mam kilkadziesiąt tysięcy zdeponowane w USD. 

Niedługo będę potrz...

źródło: z28960966AMP,Dolar-amerykanski--zdjecie-ilustracyjne-

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: PLN jest wyjątkowo silny i w przeciągu roku na pewno będzie kurs korzystniejszy, ale jak masz 3 tygodnie, to niestety musisz zacząć regularnie wymieniać, bo jak za 3 tygodnie akurat będzie dołek, to będziesz ileś tysi w plecy. Możesz ustawiać zlecenia z limitem, by łapać zadowalające cię górki i stopniowo zamieniać je PKC jak termin będzie się zbliżał
Btw. możesz napisać wiadomość w kantorze Aliora, że masz kilkadziesiąt tysi USD
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm:

1. Po pierwsze oszacuj sobie, czy w ciągu jakiegoś okresu czasy kiedy chcesz sprzedać, osiągnie zamierzoną cenę.
2. Ustaw, w jakimś UI bankowym do sprzedaży, że jeśli tak będzie, to tak się zadzieje.
3. Módl się, żeby tak było.
  • Odpowiedz