Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
planuję kupić telewizor, ale w ogóle się na tym nie znam i chciałbym poprosić kogoś z #telewizory o pomoc.
Generalnie nie jestem wymagający, jedyne na czym mi zależy to aby żył jak najdłużej i fajnie jakby system działał płynnie.
Zamierzam oglądać na nim #netflix #youtube i sport (głównie #pilkanozna i #tenis) + jakieś filmy lecące w tradycyjnej telewizji. Głównie pora wieczorowo-nocna. Raczej nie będę na nim grał.
Wydaje mi się, że optymalna wielkość ekranu to jakoś 50-55 cali (będę siedział 2,5-3m od ekranu, proszę o wyprowadzenie z błędu jeśli ekran jest ewidentnie za duży na taką odległość).
Założyłem sobie budżet ok. 3000zł, maksymalnie 3500zł. Czy w takich pieniądzach da się znaleźć coś sensownego co pociągnie bez problemu przez 5 następnych lat?
Bardzo podoba mi się system ambilight od philipsa, ale nie wiem czy telewizory od nich są trwałe.
Polecicie coś konkretnego? z góry dzięki
  • 8
  • Odpowiedz
@Turyferariusz sprawdź sobie LG i ich piloty tzw magic remote. Nie wiem czy inne marki mają coś podobnego bo się nie interesowałem ale ten pilot i sterowanie, wprowadzanie tekstu jak różdżką jest cudne.
  • Odpowiedz
  • 1
@Turyferariusz na pewno bierz 55 cali, sam mam taki rozmiar LG oled i polecam. Zwróć uwagę na piloty, bo moim zdaniem te minimalistyczne od samsunga są do dupy.
  • Odpowiedz
@Turyferariusz: do sportu jak dla mnie to tylko Philips ambilight. Cenowo na pewno się złapiesz a jak jest ciemniej to ten efekt doświetlenia krawędzi jest prze zajebisty i sprawia wrażenie jakby 60 cali miało z 70
  • Odpowiedz