Wpis z mikrobloga

Pod szafkami kuchennymi mam listwę LED RGB, ktora chyba się przepala bo mruga od jakiegos czasu. Listwa jest sterowana pilotem, podpięta przez streownik/transformator bezposrednio do przewodu sciennego. Chcialabym wymienić taśmę na RGB CCT, rozumiem, że muszę kupic komplet ze sterownikiem w zestawie, ale pytanie jest takie: czy sama to ogarnę bez lutowania? Polecicie jakis sprawdzony zestaw przewodowy (bez wtyczki, chyba ze wtyczkę mogę obciąć i skręcić druty)

#oswietlenie #elektryka #poradadnia #pomozblondynce #majsterkowanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gaga-jaga miałem podobny problem z ledami w kuchni i moich rodziców, okazało się, że złącze do (zielona kostka) do którego przykręca się przewody była słabo przylutowana do płytki zasilacza, i dlatego ledy mrugały lub wyraźnie słabiej świeciły. Po rozebraniu zasilacza zlokalizowałem problem i przylutowałem porządnie złącze, od tego momentu działa poprawnie. Osobiście odradzam takiej naprawyjeśli nie masz doświadczenia z takimi rzeczami, bo dotykając niektórych elementów w zasilaczu można zostać poważnie porażonym
  • Odpowiedz
@gaga-jaga prywatna wiadomość. Wymień sterownik, to starego typu sterownik z chińską tania elektronika. Jak często używasz to zmień na np. miboxera. Mam w ofercie takie. Prosta konfiguracja dodatkowo można telefonem sterować :)
  • Odpowiedz