Wpis z mikrobloga

Mirki co mogę zrobić oprócz kolejnej reklamacji w przypadku jawnego walenia w #!$%@? od strony Orange? Mam internet telefoniczny vdsl "Neostrada opcja do 80mb" i ma on żałośnie niskie prędkości rzędu 23-24Mb/s i liczne błędy na linii gdzie w umowie mam zawartą informacje że zwykle dostepna dzienna predkosc powinna stanowić 70% prędkosci maksymalnej czyli to wychodzi na 54,69Mb/s (juz z 40 byłbym zadowolony). Zrobiłem certyfikowany speedtest i zgłosiłem reklamacje, technik przyjechał cos tam posprawdzał i porobił nowe złączki na kablu w domu i poszedł też wymienić złączki w tej skrzynce na ulicy bo mówił ze były zasniedziałe. Prędkość skoczyła z około 25000Kb/s na 26500Kb/s i juz nie wywalało połączenia co pare godzin. Po 2 tygodniach prędkosc znowu spadła do mniej wiecej takiej jak była XD. Gość mi powiedział ze niby nie da sie znacznie zwiekszyc predkosci bo niby jest jeden kabel do którego podpięte jest dużo mieszkańców. Wiec z jakiej racji mam płacić za umowę do 80Mb skoro dostaje prędkosc niewiele wiekszą od minimalnej na dodatek orange robi ludzi w #!$%@? bo niby oferują internet do 80Mb a gdy sie sprawdza dostawce sieci na stronie internet.gov.pl to pokazuje ze maksymalna przepustowość to 30Mb/s #!$%@?. Co mogę w tej sprawie zrobic? Reklamować do skutku? Tylko co niby ta smieszna firma może zrobić bo raczej nowego kabla nie położą.

#internet #wifi #router #swiatlowod #swiatlowody #orange #speedtest #plus #play #problem #vdsl #neostrada #modem #pytanie #pytaniedoeksperta #pomoc #siecikomputerowe #lte #5g #network #informatyka #neostrada #neostradassie
Kruszetopy - Mirki co mogę zrobić oprócz kolejnej reklamacji w przypadku jawnego wale...

źródło: pobrane

Pobierz
  • 20
@Kruszetopy: Jedyne co możesz zrobić to pozbyć się w mieszkaniu jakichś przedłużaczy, czy innego badziewia które masz na linii telefonicznej. Płacisz za "do 80M" a nie za 80M.
@valerius-romulus: Ale ja to doskonale wiem mordzia ze nigdy nie bede mial 80Mb ale chodzi o to ze nigdy nawet nie miałem dziennej prędkosci na poziomie 50Mb ( nawet w nocy o 3-4 nad ranem) a taka jest zawarta w umowie wiec orange sie z niej nie wywiazuje prawda?
@dktr: ja wiem i nie chodzi mi o to ze nie jest spelniana predkosc 80mb tylko nie jest spelniana srednia predkosc dzienna na poziomie 70%predkosci maksymalnej jaka jest zawarta w umowie i to mi daje postawe do ciagłej reklamacji czy sie myle?
Takie jest ograniczenie technologiczne tych łączy


@przemax: Co za bzdury, VDSL2 na dobrej miedzianej parze o długości <1km można zapiąć na 80Mbitów bez problemu.
@GeDox: @valerius-romulus Wiem ze swiatłowód lepszy i nawet mam zrobione przyłącze u siebie na ulicy ale jestem na ten moment zdany tylko na to #!$%@? poniewaz swiatlowod kladl lokalny operator ktory ma strasznie #!$%@? oferte oraz opinie: 100z (po odjeciu znizki 15zł) za 600mb i 800zł za sama instalacje ( i to na promocji) gdzie u innych operatorow sa lepsze ceny oraz nieraz aktywacja za 0zł ale nie przewiduja swiatlowodu u
@Jarek_P: No wlasnie mam mozliwosc przejscia na swiatlowod ale tego nie zrobie bo mam tylko opcje na swiatlowod od lokalnego operatora ktory go połozył a #!$%@? płacic 100zl za 600mb i 8 stów za sama instalacje gdzie inni operatorzy maja o wiele atrakcyjniejsze oferty ale moja ulica oczywiscie nie jest w ich zakresie...
najbardziej boli to walenie w #!$%@? ze strony orange bo skoro nie moga zapewnic predkosci do 80mb (na internet.gov.pl jest napisane ze max predkosc to 30Mb) to powinienem placic za internet do 30mb a nie do 80mb i sama nazwa usugi powinna sie nazywac neostrada do 30mb a nie do 80mb...
@Kruszetopy jeżeli będziesz miał duże problemy to technik w teorii może zmienić na ADSL, z tym że zlecenie musi na to zezwalać - wtedy będziesz miał maksymalne 20, ale stabilizacja będzie na łączu lepsza, technologia ogranicza bardzo.

Jeżeli masz światłowód od lokalnego operatora to szansa że pociagna światłowód SI jest raczej nikła.