Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie z Wawy, którzy zarabiają 4.5k brutto, nie mający absolutnie żadnych szans na zakup mieszkania nawet w wielkiej płycie, nie przeniosą się w inny region Polski gdzie jest dużo taniej? Najniższą krajową można zarobić wszędzie, a płacić 17k za mkw w #warszawa a płacić 5k za mkw w takim #gorzowwielkopolski (najtańsze nieruchomości) to ogromna różnica.
#nieruchomosci
  • 76
  • Odpowiedz
@Zbiersk ja z miasta wojewódzkiego przeprowadziłem się do powiatu 100km od miasta, gdzie dostaje 20k netto za 160h w miesiącu. Jeszcze mieszkanie mi dali.
Jeszcze jakieś nochy i dyżury to już na 30 wskakuje.
A życie i ludzie jacyś spokojniejsi i milsi.

W mieście za tyle to maks 10k.
  • Odpowiedz
Gorzów to zabita dechami dziura i plusem może być co najwyżej bliskość Berlina, ale wyprowadzić się tam z Warszawy, to przecież jakiś absurd - przeskok jak z takiego Austin w Texasie do Alabamy albo Missisipi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@HansLanda88, @LGirl tamte okolice to potężne, grzybne lasy, rybne rzeki, jeziora. Piękne trasy rowerowe. Warszawa nie ma nawet podejścia. I żeby się wyrwać rowerem ze środka Wawy, nie
  • Odpowiedz
@ameneos dokładnie … całe lubuskie jest na szczęście nie dotknięte masową turystyka i każdy ma w pobliżu czyste jezioro gdzie można sobie bezpiecznie przenocować w namiocie np osoby z lubuskiego wiedzą, że okolice są super. Same miasta to raczej podstawa = centra handlowe + 1 kino teatr i mały rynek. Co kto lubi
  • Odpowiedz
jeśli to jest dla ciebie optymalny model funkcjonowania miasta to ja nie mam pytań


@2-aminopirydyna: tak funkcjonują duże miasta, im bliżej centrum tym ziemia droższa, więc większość ludzi tam nie mieszka. W mieszkaniu poza centrum nie ma nic złego, klasa wyższa średnia średnia woli czasem dojechać z sypialni do swojego januszexu samochodem w korkach niż kupować mieszkanie na śródmieściu.
  • Odpowiedz
@ameneos: zgadzam się, że przyroda wokół Gorzowa ładniejsza. Nie zgadzam się, że żeby się wyrwać z Warszawy na rower to taki problem - infrastruktura rowerowa w mieście jest chyba nsjlepsza w Polsce plus śmiga transport publiczny, w tym pociągi kolei mazowieckich do przewozu rowerôw.
  • Odpowiedz
@Zbiersk w pale się nie mieści, że od kiedy zacząłem pracę w 2015r. minimalna poszła 2.5 raza do góry. W takim tempie to przestanie się cokolwiek opłacać. Niby zarabiasz więcej, a zaraz minimalna cię przegoni
  • Odpowiedz