Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci kuzwa pomóżcie bo od 2 tygodni nie mogę spać - podpisałem rezerwację - chata 80m2 za milion i wkład 20% w dość dobrej lokalizacji miasto 500k mieszkańców i muszę finalnie wysłać wniosek o kredyt. Zarobki 24k na rękę rodzina 2+1. Po opłaceni ewentualnego kredytu, auta, żłobków i innych czynszów zostałoby ok. 13k na jedzenie i oszczędności. Z tym że teraz mieszkamy w 2pokojowm (48metrow) mieszkaniu rodziców żony, a oni już swoje lata też mają i mogliby wynająć (żona i ja pracujemy zdalnie trochę jobla idzie dostać). Wiem że marudze jak debil bo 90% ludzi w tym kraju ma gorzej ale #!$%@? się w kredyt 5k i 60k samych rocznie odsetek trochę mnie jednak stresuje. Lepiej siedzieć w małym (ew dorzucić coś teściom) i pozbierać hajsu jeszcze czy brać? Troche też rozterki #programista15k

brac czy czekac

  • bralbym 78.3% (195)
  • czekam 21.7% (54)

Oddanych głosów: 249

  • 35
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: 80m2 za milion xD bierzcie bierzcie, przecież taniej już było

Czekaliśmy na porządne zarobki a jak się doczekaliśmy to wydamy i tak wszystko na mieszkania. Dobrze że już nie mam tych rozterek i się wstrzeliłem jak było tanio
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: Za rok to mieszkanie będzie droższe o 100-200 tysięcy, a z pieniędzmi, które ci zostają po opłaceniu normalnych rachunków i rat możesz nadpłacać, a nadpłacając będziesz z miesiąca na miesiąc dostawał mniejsze raty i w konsekwencji móc więcej nadpłacać.
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: Praca w IT nie jest taka stabilna, są zwolnienia i dość łatwo wylecieć nie wiadomo kiedy. A teraz jest masa chętnych na jedno miejsce. Ładować się w kredyt po same kule (jak się nie jest lekarzem/notariuszem) w tych czasach i przy tej inflacji to nie dziwię się że stres czujesz. A jak podpiszesz kredyt to będzie jeszcze gorzej. Ja spasowałem a byłem w podobnej sytuacji i nie żałuję. Śpię spokojnie
  • Odpowiedz
@Sz23_: plusem jest ze fakt pracuje w IT, i to jest prawda o czym mowisz ale nie sprzedajemy produktu dla innych firm stricte IT. Nas kryzys dojechal na samym poczatku jak szly zwolnienia HR'owców i firmy przystopowaly z zatrudnianiem ;p zeby nie zdradzac wiecej szczegolow z zycia osobistego
  • Odpowiedz
@prezeskuliziemskiej: Tym 5k się nie przejmuj. Przejmuj się tym czy w tej chacie będzie Wam dobrze. A jak się boisz że za drogo itp. to zobacz za ile taką samą chatę możesz wynająć. Jak wyraźnie poniżej kosztów kredytu no to trochę słabo.
  • Odpowiedz