Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak uruchomić kredyt hipoteczny? Mam problem, mam mieszkanie w którym mieszkam, warte jest około 300 tys złotych. Chciałbym aby było one wkładem własnym, wiem że w 2 bankach jest możłiwość że będzie one wkładem przy sprzedaży, tylko jak to w praktyce dalej wygląda? Chce wziąć 200 tys kredytu i kupić coś większego, ale jednocześnie nie chce wylądować na lodzie, ponieważ jak sprzedam od tak mieszkanie, to będę musiał iść na wynajem.... A wtedy chyba zdolność spadnie. Czy uruchamiał ktoś kredyt hipoteczny, jak mieszkał w swoim mieszkaniu i chce żeby one było wkładem własnym? Mieszkanie jakie będę kupował będzie gotowe do wprowadzenia.

#kredyt #nieruchomosci #kredythipoteczny #kiciochpyta #bank #pieniadze #dom



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@controll: on sobie wyobraża, że bank weźmie jego mieszkanie (ale pozwoli mu nadal tam mieszkać) i przeleje sprzedającemu 500k, a wtedy OP się przeprowadzi do nowego mieszkania i będzie miał zadłużenie 500-300=200k. Chyba.
@mirko_anonim: no ale w czym problem? znajdujesz mieszkanie ktore chcesz kupic, robisz rezerwacje na 6 miesiecy, wplacasz zadatek i idziesz po kredyt na 200k, w tym samym czasie wystawiasz na sprzedaz mieszkanie, znajdujesz kupca i dpgadujesz sie z nim ze np wyprowadzisz sie po 60 dniach od aktu notarialnego i wplynieciu kasy na konto. dostajesz kase z mieszkania idziesz do notariusza ze sprzedawca robicie akt wplacasz swoj wklad wlasny, bank uruchamia
@mirko_anonim: w jednym banku to da się zrobić tylko z tego co wiem. Poza tym twój przypadek to jest typowa transakcja na rynku - znajdź sobie klienta, który zaakceptuje dłuższy czas odbioru mieszkania po akcie i tyle. Będziesz mógł sprzedać stare i kupić nowe.
Czy uruchamiał ktoś kredyt hipoteczny, jak mieszkał w swoim mieszkaniu i chce żeby one było wkładem własnym?


@mirko_anonim: nie. Kredyt hipoteczny się dostaje na nieruchomości do której jest wpisywany ten kredyt do hipoteki w księdze.

Możesz na inne mieszkanie wziąć pożyczkę hipoteczna
@mirko_anonim: Pierwszą możliwością jest uzyskanie kredytu hipotecznego z zabezpieczeniem na dwóch nieruchomościach. Powoduje to obniżenie wskaźnika LTV, czyli stosunku kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia. W niektórych bankach ma to wpływ na ofertę. Nadal będzie wymagany gotówkowy wkład własny.

Drugim rozwiązaniem jest zastąpienie wkładu własnego drugą nieruchomością. Bank udzieli wtedy kredytu nawet na 100% nabywanej nieruchomości. Obecnie takie rozwiązanie jest możliwe w banku Santander.

Oba rozwiązania mają wady takie jak podwójny koszt