Wpis z mikrobloga

@PanLodowegoOgrodu: nie wiem jak mają w tej chwili meble z ikei, ale w razie czego bez problemu możesz zmienić nóżki na inne, mają regulację wysokości. I najwyżej zamówisz sobie cokoły o odpowiedniej wysokości.
IMHO lepiej mieć blat niżej, niż wyżej, wcześniej miałem z gotowych mebli dość wysoki i strasznie to przeszkadzało, teraz mam o minimalnej możliwej wysokości wynikającej z wymiarów AGD i jest o niebo lepiej. Ale to musisz sobie zmierzyć,
  • Odpowiedz
@trollasek: inaczej. Lepiej mieć niżej (na odpowiedniej wysokości lub ciut za nisko), niż za wysoko. Po zrobieniu mebli o normalnej wysokości, względem wcześniejszych z ikei wyższych o kilka cm, korzysta się z kuchni znacznie wygodniej.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu z blatem jest tak że najlepiej dostosować go do osoby która głównie w kuchni przyrządza posiłki. Mam 187cm wzrostu i mój idealny blat wypada mniej więcej na 102cm, ale w domu mam na około 90- i to właśnie ta wartość obecnie jest najpopularniejsza.

Co do kuchni z Ikea to o nóżkach już wiesz, o cokołach już wiesz. Pozostaje tylko (o ile takie miejsce będzie) zakrycie widocznego boku kuchni
  • Odpowiedz
@trollasek: @WrocilemAleZInnymLoginem: jako osoba, która ma trochę problemów z plecami, wciąż wolę za niski niż za wysoki. To wszystko jest relatywne, bo na pewno jest jakiś punkt, w którym zmieniłbym zdanie, ale mówiąc o standardowych wysokościach, wciąż wolę za niski.

Dlaczego? Za niski blat przeszkadza mi tylko przy zmywaniu naczyń, gdzie muszę się bardziej pochylić do przodu i dłużej stać w takiej pozycji, wtedy po pewnym czasie czuję ból pleców,
  • Odpowiedz
na jakiej wysokości blat w kuchni macie? Mam 184cm wzrostu.


@PanLodowegoOgrodu:
maksymalna wysokość blatu = 0,568 x wzrost - grubość deski do krojenia + grubość podeszwy pod piętą
optymalna wysokość blatu = 0,534 x wzrost - grubość deski do krojenia + grubość podeszwy pod piętą
minimalna wysokość blatu = 0,500 x wzrost - grubość deski do krojenia + grubość podeszwy pod piętą

Dla wzrostu 1840mm (zakładając że grubość deski do krojenia
  • Odpowiedz
@armt czyli wychodzi, że wypadałoby dojechać do 93cm i położyć na te meble blat i na parapet, wtedy obie powierzchnię byłyby na tej samej wysokości. Blat chce wziąć konglomerat kwarcowy 20mm grubości. Czyli będzie 930mm + 20mm minus panele laminowane, bo kuchnia musi stać na posadzce (około 10mm). Więc 94cm był miał.

A jak z cokolem? Nie będzie problemu z ikei?
  • Odpowiedz
A jak z cokolem? Nie będzie problemu z ikei?


@PanLodowegoOgrodu: Cokół Ikea ma na wysokość 80mm, jeżeli planujesz pomiędzy panelami a korpusem 130mm - to zostanie 50mm przerwy.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: Masz kilka opcji:
- kupić gotowy cokół Ikea (np. 404.752.56),
- poszukać wyższego,
- zrobić z panelu maskującego Ikea (np. 904.752.54),
- zrobić z panelu podłogowego,
- zamówić u stolarza.
  • Odpowiedz