Wpis z mikrobloga

Kto woli dzień nóg od dnia pozostałych partii niech zaplusuje ten wpis! Drodzy bracia i siostry pokażmy ile nas jest!
Tak jak dom stoi na fundamentach, tak ciało nasze, które jest świątynią Pana, stoi na nogach niczym na kolumnach z kości słoniowej.
Jeśli twoje nogi są słabe cóż Ci po bicepsie marny człowiecze.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #trening
  • 19
  • Odpowiedz
@BratEustachy też tak mialem na początku przygody z siłką ale w miarę dodawania ciężaru mi sie odwidziało. Ćwiczenia na nogi to jest #!$%@? taka katorga, ja się po każdej serii na suwnicy czuję, jakbym przebiegł maraton, o bułgarach nawet nie wspominam.
Robienie nóg to jest najgorszy koszmar
  • Odpowiedz
Kto woli dzień nóg od dnia pozostałych partii niech zaplusuje ten wpis! Drodzy bracia i siostry pokażmy ile nas jest!


@BratEustachy: Każdy dzień jest u mnie dniem nóg, spacer, spacer z obciążeniem, schody, dużo schodów, schody z obciążeniem, duzo schodów z dużym obciążeniem. + na każdym treningu coś robię na nogi, albo na początku albo na końcu.

Tak jak dom stoi na fundamentach, tak ciało nasze, które jest świątynią Pana, stoi
  • Odpowiedz
siłowe trenowanie nóg jest najczęsciej bezsensowne z punktu widzenia ewolucji


@In_thrust_we_trust: Bzdura. Po pierwsze obciążasz nogi w codziennim życiu, podnosząc i przenosząc przedmioty, dzieci, osoby starsze. Z obciążeniem wzmacniasz również tkanki łączne, ścięgna a nawet kości. Ale co ważniejsze większa masa mięśniowa to korzyść sama w sobie, chociażby ze względu na glikemię. Większe mięśnie -> więcej miejsca na glikogen -> masz co robić z nadwyżkami. Jako, że w nogach masz ogromną
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: oczywiście, że tak. Np takei przysiady są bardzo prozdrowotne i pozytywnue wpływają holistycznie na ciało.

Piszac "siłowe" chodziło mi raczej o skupienie się na max sile nóg, robienie niskich powtórzeń, pracy tylko na wysokich obciązeniach, dązenie do ogromnej hupertrofii. A niestety biologia jest nieubłagana - jesteśmy ssakami stworzonymi głownie co wysiłku długotrwałego, a nie siłowego - nogi są tutaj najbardziej reprezentatywnym przykładem. Służą nam do chodzenia, biegania, podnoszenia swojego ciała.
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: jeśli mówimy o takich normalnych, codziennych czynnościach, to raczej góra ciała będzie częściej operowała siłowo niż nogi - przy podnoszeniu czegoś ciężkiego, pchaniu, ciągnięciu, będą Ci potrzebne silne plecy, klatka. Nogi już mniej. Poza tym nogi są z natury tak silne, że raczdj nigdy nie będą limiterem w tego typu czynnościach.

Np podciąganie jest naturalnym ruchem, ewolucyjnie często używanym przez człowieka. Nie było natomiast uzywane wytrzymałościowe (jak nogi właśnie) tylko
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: czyli przeczytałeś mój wywód wczorajszy i stwierdziłeś że nadal bedziesz grał swoją kartę idioty? No cóż, przynajmniej przestań szkodzić ludziom i wróć do swojego bjj. Tam nikomu krzywdy nie zrobisz
  • Odpowiedz