Wpis z mikrobloga

@malani: prapczyną to było nie zawiązanie koalicji PO-PIS w 2005r. Cała Polska była wtedy w szoku. Co prawda oś podziału była czysto polityczna, ale wymiaru kulturowego i społecznego podział nabrał po katastrofie smoleńskiej, m. in. akcjami pod Krzyżem przy Pałacu Prezydenckim, wzajemnymi zarzutami za winę itp.
  • Odpowiedz
@malani a jak zaczęli to znaczy, że można było to dalej demontować. Gdyby pisowcy mieli odrobinę rozumu i wprowadzali zmiany na miękko, odpuścili nawalanie w Tuska to rządziliby dwie dekady. Niestety (dla nich, dla nas na szczęscie) wrodzone złodziejstwo i kompleksy kaczafiego wygrały.
  • Odpowiedz
No i ma racje. A jeżeli już pytać kto zaczął to realnie zaczęło PO obsadzając sobie swoich na zaś.


Tutaj bardzo dobre objaśnienie. Tylko komu się chce czytać. Większość woli twierdzić, że tylko nasza partia ma rację...


https://bibliotekanauki.pl/articles/903076.pdf


@malani: nieprawda. Działania niekonstytucyjne są przewidywane przez polski ustrój, dlatego istnieje TK. To ze jeszcze coś jest wątpliwe prawnie nie wywołuje dramatu, bo TK wyda wyrok. Problem się zaczyna wtedy gdy wyrok zostaję
  • Odpowiedz
realnie zaczęło PO obsadzając sobie swoich na zaś


@malani: To jest totalnie nieprawda, bo był wyrok TK i mówił tylko o tych 2, 3? powołanych na zaś, reszta miała zostać, i byli wybrani legalnie. A PiS to wykorzystał i cały skład powołał nielegalnie, uważając że to się zeruje, ale jednocześnie powołując ten skład po nocach na szybko przed kolejnym wyrokiem TK

Czyli sugerujesz że jest jakiś tu symetryzm, i odbijanie piłeczki
  • Odpowiedz
@Szalom:
PO: *uznaje, że należy wybrać więcej sędziów, żeby w TK było więcej swoich sędziów*

nie udaje się

PiS: *obsadza TK swoimi*
PO: *surprised pikachu face*
PO pierwsze zaczęło pomysłem, że lepiej mieć swoich sędziów TK. Tylko byli w tym nieudolni. Ale zaczęli oni, oni pierwsi zasugerowali, że sędziowie TK dzielą się na "swoich" i "ich".
  • Odpowiedz
@mkasp: Ciągle pomijacie fakt w tym że 3 sędziów było legalnie wybranych przez PO, 2 nie. 2 miało iść out, 3 miało zostać. PiS wywalił 5. Gówno nie zaczęli. Jak ktoś tu napisał: po to jest TK, posłowie i rząd nie muszą być eskpertami od prawa i konstytucji a TK najwyżej coś prostuje - PO zastosowało się do wyroku TK - PiS nie

I naprawdę jestem ostatni do bronienia kadencji PO
  • Odpowiedz
wystarczy obejrzeć jeden odcinek pisowskich wiadomości żeby obalić twoją teorie symetryzmu. Takiej chamskiej propagandy nie bylo nawet za komuny.


@wykopowynoob: Co wy macie z tym symetryzmem? Jak dzieci, które nauczyły się nowego słowa i do okoła się chawlą...

Co ma do tego TVP? Piszemy o problemie między TK a SN, który trzeba rozwiązać i tutaj Bosak ma całkowitą rację. Bo każda strona sporu na swój sposób zawiniła i trzeba to wyrównać.
  • Odpowiedz
@Szalom: Ty nie umiesz czytać czy jak? PO zaczęło i tyle.

To że PiS potem jechało po bandzie tego nie zmienia.

PO STOSUJE się do tego i nie robi inby


Przepraszam ale kiedy niby się zastosowało jak oni przestali już rządzić wtedy?
  • Odpowiedz
@malani słowo symetrysta po prostu do ciebie pasuje i nie obchodzi mnie czy ono ci sie podoba czy nie.
Tvp ma to do rzeczy że jest pisowską telewizją, szczytem szamba i plucia obywatelowi w twarz. Co to za durna gadka że kazda strona zawiniła? gdzie? Jak? Kiedy? Platforma odstawiała takie szambo jak pis. Pisz konkretnie a nie rzucasz hasełka i myślisz że kogoś to przekonuje. I mówie o dowodach a nie oszczerstwach
  • Odpowiedz
a jak zaczęli to znaczy, że można było to dalej demontować. Gdyby pisowcy mieli odrobinę rozumu i wprowadzali zmiany na miękko, odpuścili nawalanie w Tuska to rządziliby dwie dekady.


@tomekruslan: Jest to w dokumencie, który podesłałem i nikt nie czytał ale każdy komentuje. Opcja zero wyszła wtedy od grupy posłów Kukiz i PiS. Tylko uwaga: Ani PiS, ani PO się na to nie zgodziło pomimo, że w tej opcji PO nadal
  • Odpowiedz
@paul772: Jeżeli jest tak jak piszesz to czemu PO nie zapytało TK wcześniej o zgodność takiego ruchu z konstytucją? To było czyste cwaniactwo i wiedzieli, że zostanie to uwalone. Grali na czas i liczyli, że im się przyfarci.

Ja nigdzie nie napisałem, że akcja PO równa się temu co potem zrobił z tym PiS. PO po prostu zaczęło. Gdyby nie wybrali tych dwóch sędziów to PiS niemiałby żadnej, nawet najmniejszej podstawy,
  • Odpowiedz
@malani czyli jak platforma zaczęła to znaczy, że PiS mogł to podnieść do dziesiątej potęgi czy jak? Tak jak napisałem wcześniej - gdyby Kaczyński był naprawdę tak wielkim strategiem na jakiego go malowano, odkręcilby zmiany dokonane przez PO i poczekał do końca kadencji organów konstytucyjnych, to Tusk nigdy nie wrócilby do władzy.
  • Odpowiedz
odkręcilby zmiany dokonane przez PO i poczekał do końca kadencji organów konstytucyjnych, to Tusk nigdy nie wrócilby do władzy.


@tomekruslan: A czekaj. Przecież obecnie PiS ma większość w TK, po tylu latach obsadzania tam swoich (chociażby Piotrowicz i Pawłowicz). To jakim cudem Tusk doszedł teraz do władzy?
  • Odpowiedz