Wpis z mikrobloga

Chcemy we wrzesniu z rozowa jechac na podroz poslubna do USA, slub mamy w maju, więc chcemy bilety kupić trochę wcześniej. Ja juz dostalem zielone swiatlo jesli chodzi o ESTA, ale jesli chodzi o rozowa to sprawa sie komplikuje, bo po slubie zmieni sie nazwisko i paszport. Kupic bilety wczesniej, wiedzac, ze szansa na odrzucenie ESTA jest mala, czy moze sprobowac zaaplikowac na starym paszporcie i jesli ESTA OK to kupowac bilety i potem po slubie drugi raz aplikowac z nowym paszportem?
#esta #usa #podroze #pytanie
  • 14
@Sebb521: a musi zmieniać paszport od razu?, przecież wjeżdżasz na paszporcie, więc nazwisko niech se zmieni i dowód trzyma przy sobie a na starym paszporcie niech wszędzie wchodzi.
@Sebb521: Ja bym kupił najpierw bilety, a później przejmował się ESTA i całą resztą (jeśli nie ma powodu by podejrzewać, że mógłbyś mieć kłopoty z wjazdem, to cały proces jest szybki i w zasadzie automatyczny). Ważne tylko, żeby dane na bilecie były zgodne z tymi w paszporcie - bo może być kłopot, jeśli się rozjadą.
  • 0
@Hi_Lo_Hi: no tak, jak bedziemy kupowac bilety to juz na nowym nazwisku, wlasnie tak chcemy zrobic - ja mam juz esta approved, rozowa nie ma zadnych dziwnych akcji, wiec powinno byc ok
@Sebb521: Brzmi sensownie, więc wszystko powinno być OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A! I tylko dobra rada - nie wybierajcie jako pierwszego miejsca do odwiedzenia w USA lotniska w Miami. Bo po co Wam co trauma na samym początku ;-)
Co jest nie tak z lotniskiem w Miami?


@Nie_mam_nicku: To, co powiedział @lajsta77 fatalne oznakowanie (naprawdę dramatyczne), beznadziejne tempo kontroli bezpieczeństwa, drogie wózki bagażowe, niedziałające windy (a jak działają, to są strasznie wolne). "Zaliczyłem" sporo lotnisk w USA i to jedno nraprawdę wybija się mocno na minus.