Wpis z mikrobloga

@arinkao: Też taką robię, tylko na zupce Kimchi z NONGSHIM. Kurczak podsmażony na oleju sezamowym, imbirze i sosie sojowym. Do tego dodaję shimeji, pak choi i trochę mieszanki chińskiej (mrożonka) lub innego "bambusa". Wszystko zalewam zrobioną zupką i mieszam, dekoruję zieleniną i kiełkami rzodkiewki. Oczywiście jak mi się nie chce gotować, bo wszystko się robi ekspresowo.
kolejnejuzkonto - @arinkao: Też taką robię, tylko na zupce Kimchi z NONGSHIM. Kurczak...

źródło: 5

Pobierz
  • 0
@adasteBatory: Dlaczego to nie tom yum?
Spotykam się z tym non stop że wykopkom się w głowie nie mieści że można zrobić w domu tak prostą zupę. Poziom trudności mniejszy od ogórkowej, wystarczy mieć składniki.
Ramen to makaron i wiele jego rodzajów nie wymaga gotowania 30 godzin kości, także da się to ogarną w domu. Większość ramenów nie jest na wywarze tonkotsu. Ramen miso robisz mniej więcej w 20 minut jak
Sama nie smaże na tym oleju, nie wiem czy to sie robi ale używam dość sporo.


@arinkao: On jest tylko do aromatu, jak nie lubisz to nie dodajesz, najważniejszy jest oczywiście imbir i sos sojowy. Dodaję jeszcze czosnek przeciśnięty przez praskę, ale kur.a zapomniałem dopisać a nie ma jak już edytować. Zresztą, jak ktoś gotuje azjatyckie smaki to wie, że czosnek/imbir/sos sojowy to niemal nierozerwalni bracia ( ͡~ ͜ʖ