Wpis z mikrobloga

Ale da się kupić świeże np. w Auchan (Łomianki), wiem bo jeżdżę tam na zakupy. Galangal nie zawsze jest, ale liście limonki są tam regularnie.


@kolejne_juz_konto: Polska jest duża a wykop odbiera nie tylko w Warszawie, mam 500km do tego sklepu ¯\(ツ)/¯
Polska jest duża a wykop odbiera nie tylko w Warszawie, mam 500km do tego sklepu ¯\(ツ)/¯


@arinkao: Hipermarkety Auchan są w wielu miejscach i mają podobny asortyment, więc w pobliżu możesz taki mieć, ja podałem konkretnie ten bo do niego jeżdżę i na własne oczy ten towar widziałem. Poza tym takie produkty można znaleźć też w innych sieciach (widziałem kiedyś w Leclercu) ale też w sklepach "z chińskimi produktami", które są
@kolejne_juz_konto: Na pewno na Podhalu nie znajdę takich produktów, nie mamy ani jednego hipermarketu :/
Więc jak kiedyś bedę w Krakowie, 2,5 godziny jazdy w jedną stronę, to sobie zrobię zapasy :) Najgorzej że jak tam jadę raz w roku to 1k nie ma. Zawsze sa sklepy internetowe i tam sie zaopatruję w składniki, z galangalu zrobiłabym sobie jednak pastę i trzymała w lodówce.
@kolejne_juz_konto: xDD, całe mazowieckie się na to zadupie gdzie asfalt zwijają zjeżdża i szydzi z tych którzy zostają w mieście, akurat nie żałuję że nie mieszkam w jakiś blokowiskach w centrum kraju, gdzie jest płasko i poza tym wielkie gówno.
W dzisiejszych czasach sklep to nie problem.
xDD, całe mazowieckie się na to zadupie gdzie asfalt zwijają zjeżdża i szydzi z tych którzy zostają w mieście,


@arinkao: Nie chciałem Cię urazić, po prostu u mnie w domu rodzinnym zawsze się tak mówiło na pipidówki, "zwijają tam na noc asfalt" albo "psy tam dupami szczekają" XD Nie było moim zamiarem abyś odebrała to personalnie, mój błąd. Poza tym ja lubię "płasko" lepiej się samochodem jeździ, zwłaszcza zimą ¯\(ツ)/¯
@kolejne_juz_konto: U mnie w domu też się tak mówiło na wiochy :)
W tym regionie wolą budować hotele niż sklepy a w mieście przemysłowym obok zamiast dobrego sklepu są wszędzie markety budowlane i meblowe. Bo zaopatrują Zakopane które jest non stop w remoncie.
A jak chcesz sprzedawać dziwne rzeczy to na nich nie zarobisz, za drogie czynsze.
Wszelkie plany na choćby jeden hipermarket spełzły na niczym, dziś stoją po nich tylko
arinkao - @kolejnejuzkonto: U mnie w domu też się tak mówiło na wiochy :)
W tym regio...

źródło: 279259328_5404518336246468_402566559465378613_n

Pobierz
@siurasek: Kupowałeś te pasty do laksy?

1. The best (Asian stores only) – Por Kwan Laksa Paste (A$2.80). At the time of writing, is still only sold at Asian grocery stores. It has more depth of flavour than other brands, the proper Malaysian “funk” that is so addictive about Laksa.

2. Very good (supermarkets) – Ayam Laksa Paste (Woolworths, Coles 🇦🇺). It’s actually quite good nowadays. I’d happily use it