Wpis z mikrobloga

Co w dzisiejszych czasach bardziej opłaca się kupować do grania? Komputer czy konsola? Z tego co widzę to Xbox Series X można czasem kupić na promocji za ledwie 1 900 zł. Jak ona wypada w porównaniu do komputera , który kosztuje 4 000 zł i ma RX 6700 XT 12 GB , Ryzen 5 5600 oraz 32GB ram 3600 Mhz 18 CL? Telewizor w rozdzielczości 4k mam więc niby mógłbym grać na tym Xboxie w rozdzielczości 4k. Z kolei komputer za 4 tysiące będzie się nadawał tylko do Full HD. Jednak nie wiem co z samymi detalami bo z tego co słyszałem to jednak na konsolach gry chodzą na średnich detalach. W takiej sytuacji może jednak na komputerze gra w Full Hd na wysokich ustawieniach detali i tak wygląda graficznie lepiej niż na konsolach w 4k w ustawieniach średnich, których wiadomo że nie da się podwyższyć?

#pcmasterrace #komputery #pc #amd #intel #grypc #rozrywka #kartygraficzne #procesor #kartagraficzna #procesory #hardware #nvidia #ryzen #radeon #komputer #gry #gra #game #ram #software #sprzetkomputerowy #zestawkomputerowy #morele #xkom #komputronik #morelenet #proline #konsole #konsola #xbox #xboxseries #xboxseriesx #playstation #playstation5 #ps5 #gry #gra #gaming #game #grykomputerowe #grypc
  • 21
@Edenes:
W Dying Light 2 są do wyboru:
Tryb rozdzielczości (4K 30 fps)
Tryb jakości (ray tracing 30 fps)
Tryb wydajności (60+ fps)

Dla mnie jedynie grywalny ten z 60 fps przy czym traci na jakości.
Na PC masz lepszą grafikę kosztem absurdalnie drogich komponentów. Jak ci nie przeszkadza 30FPS albo 60 w niższej rozdzielczości to bierz konsole, wydasz ~2k i masz spokój na jakieś 5 lat bo pewnie wtedy się pojawi nowa generacja. Gry w key shopach są śmieszne tanie, a do tego masz masę używanych płyt na OLX czy w sklepach, które też potem odsprzedajesz więc koszt gier jest minimalny
@Kajtosz: Właśnie PC wystarczy na
  • 0
@MarX7: te tryb wydajności 60 FPS to 1080p, tak? Wiesz może czy jakość grafiki na przykład w tym Dying Light 2 na Xbox series x w trybie wydajności 1080 p 60fps jest taka sama jak na komputerze na wysokich ustawieniach graficznych?
Ja przechodziłem grę na premierę na ps5 i było 1080 przy 60 FPS. Później pojawił się patch i jest tryb zrównoważony (1404p w 60 fps i skalowanie do 4K przy użyciu FSR).Tak samo na Xbox. Na Pc nie grałem. Grało się przyjemnie. W trybach 30 FPS nie ma co grać przy tak szybkiej grze.
czy jakość grafiki na przykład w tym Dying Light 2 na Xbox series x w trybie wydajności 1080 p 60fps jest taka sama jak na komputerze na wysokich ustawieniach graficznych?


@Edenes: xDDD Ta, pewnie, jakieś APU w pudełku z plastiku za 2,5 koła generuje te samą grafikę co PC na wysokich, no tak było nie zmyślam xD
Temat jest prosty: kto nie ma siana kupuje konsolę bo tanio. Grafika dupska nie
  • 0
@purrminator: pytałem się bo ogólnie kupiłem niedawno komputer w dobrej cenie z morele, ale stoi jeszcze zapakowany więc mogę na luzie sprzedać i kupić Xboxa series x. Tutaj daję link co mam zamontowane w tym komputerze. Cena na teraz to 4 300 zł, ale ja kupiłem za dokładnie 4 018 zł bo wtedy była spora promocja na RX 6700 xt - 200 zl mniej i dysk. Tańszy był też zasilacz i
@Edenes: Konsole stosują sztuczki optymalizacyjne żeby generować obraz w 4K, komputer to samo generuje natywnie. Czyli z jednej strony wymaga wydajniejszych podzespołów a z drugiej oferuje bez porównania lepszy obraz. Tyle że tak jak pisałem, żeby grać sobie w natywnym 4K trzeba na kompa wydać solidne pieniądze: konfiguracja za 4 koła to ledwie konfig do 1440p (a i nie tak we wszystkich tytułach.
Więc musisz odpowiedzieć sobie na jedno w .uj
  • 0
@purrminator: 7 czy 10 tysiaków wydawać nie chce . Nie wiem tylko czy bardziej opłacał się ten komputer za 4 tysiące czy lepiej było kupić Xboxa Series X , który w sklepie z konsolami w mieście 9km ode mnie kosztuje ledwie 2 tysiące za nowy egzemplarz. Tyle ,że na xboxa nie ma Days Gone , Last of Us , God of War i Uncharted a też chciałem pograć w te gry
Tyle ,że na xboxa nie ma Days Gone , Last of Us , God of War i Uncharted a też chciałem pograć w te gry


@Edenes: a myślisz że ja bym se na PC nie popykał w drugiego Horizona i Death Strandinga 2 na premierę? Albo w głupiego Animal Crossinga? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie uroki tych oddzielnych platform że mają swoje exclusive'y.

Słyszalem tez ze na