Wpis z mikrobloga

@ZjemTwojegoRogala: ale rozumiesz że PiS przez 8 lat walczył z sędziami i teraz prędzej dadzą Bosakowi ten Trybunał niż sędziom? A po drugie przez bałagan jaki PiS po sobie zostawił nawet co do tego kto jest sędzią a kto nie nie mamy zgody, przez pisowski KRS.

Mam wrażenie że ludzie którzy popierają Bosaka dołączyli do dyskusji o praworządności przed chwilą, nie chce im się poczytać o co tak naprawdę chodzi, więc
@ZjemTwojegoRogala:

Niech się dogadają że odpuszczają temat TK i pozwalają na reset.


Tak, już widzę jak pisowcy odpuszczają TK xD Ty żyłeś w tym kraju przez ostatnie 8 lat? Wiesz jak działa pis? Ich przekonuje tylko brutalna siła. Mogliby pójść na taki układ, żeby dostać coś w zamian - bezkarność. Bo z innych powodów, czemu mieliby się na to godzić xD?

Dlatego propozycja konfederacji TERAZ jest niedorzeczna. Pis musi zostać rozjechany
@dafto: ten wyrok nie jest prawomocny. A nawet jak zapadnie prawomocny wyrok przeciwko Sienkiewiczowi to jeśli rząd odpuści to uznam że jest to dalej w granicach prawa. Mieli swoją interpretację prawną, sąd nie uznał ich interpretacji więc się wycofali. To wciąż lata świetlne przed PiSem który zignorował wyrok Trybunału Konstytucyjnego i go nie opublikował.
To jest zabawne że konfederacja ma dobry pomysł? Można się śmiać, ale ta zabawna konfederacja jako jedyna zaproponowała coś co może rozwiązać problem TK. Problem w tym że ani PiS ani PO nie będą zainteresowani...


@ZjemTwojegoRogala: Zapewne to jest wierzenie w te bzdury. PiS który 8 lat łamał prawo by obsadzić swoimi psami sądy teraz sobie ot tak odpuści i pozwoli fachowcami obsadzić TK? Serio jakim trzeba być naiwniakiem by wierzyć
Co do tych niezgodnych z prawem zapisów, nie mnie to oceniać. Ustawili prawo pod siebie, nie mam wątpliwości, ale czy niezgodnie z prawem?


@ZjemTwojegoRogala: i właśnie po to jest hierarchia aktów prawnych, konstytucja, konstytucyjne zasady (szczególnie demokratycznego państwa prawnego), trójpodział władzy, kontrola konstytucyjności aktów prawnych. A poniżej jeszcze zasady wykładni prawa i poprawnej techniki legislacyjnej, ugruntowana praktyka stosowania prawa, na końcu zwyczaje prawne. Są właśnie po to żeby nie trzeba było