Wpis z mikrobloga

@ZjemTwojegoRogala: tak, to bardzo zabawne że partia która od lat rozpowszechnia mit Okrągłego Stołu jako wydarzenia gdzie aktualne elity poszły na zgniły kompromis z przestępcami sama proponuje coś takiego przy pierwszej możliwej okazji tylko po to, żeby znów na siłę się wyróżnić i nie opowiedzieć po żadnej ze stron.
  • Odpowiedz
@ZjemTwojegoRogala: z tego co rozumiem proponowany jest reset instytucji. Tylko czym się to różni od polityki grubej kreski którą właśnie Konfederacja najbardziej krytykuje? Skład Trybunału i innych instytucji jest znany. Trzeba odwrócić niezgodne z prawem zmiany PiSu i tyle. Udawanie że jest jakiś symetryczny spór prawny i obie strony mają swoje racje to granie w grę PiSu.
  • Odpowiedz
@dafto: Ale tutaj jest jeden kibol, który zrobił burdel i nie można TERAZ robić jakiejś grubej kreski i się z nim dogadywać. Kibol musi zostać rozliczony i dopiero później można będzie rozmawiać o tym, jak wszystko poukładać na nowo.
  • Odpowiedz
jeśli


@59awv: obaj łamią prawo.

Kibol musi zostać rozliczony i dopiero później można będzie rozmawiać o tym, jak wszystko poukładać na nowo.


@Anthermil: ja sie z tym zgadzam, ale nie robiąc tego legalnie robimy jeszcze większy bajzel i przyzwolenie na łamanie prawa, jak władza się zmieni. To jest bardzo krótkowzroczne
  • Odpowiedz
@59awv: To jest inna sytuacja niż temat okrągłego stołu, sam powiedziałeś że tam się poukładali i ustalili zasady gry. W obecnej sytuacji proponują żeby wypie... wszystkich z TK i niech powstanie niezależny skład sędziowski który wybierze/wylosuje sędziów. Sędziowie dogadają się między sobą bo wierzę że w tym smutnym kraju są niezależni sędziowie i mogą wydawać uczciwe wyroki. Także heheszki konfa to i tamto. Według mnie to autentycznie dobry pomysł.
  • Odpowiedz
@59awv: Co do tych niezgodnych z prawem zapisów, nie mnie to oceniać. Ustawili prawo pod siebie, nie mam wątpliwości, ale czy niezgodnie z prawem? Na razie rząd nie respektuje wyroków sądów. Tak wiem, to pisowskie sądy, ale #!$%@? mnie hipokryzja rządu. Mieli być inni, a na razie stosują metody Pisowskie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dafto: Jak sobie wyobrażasz taki reset, kiedy politykom pisu beda stawiane zarzuty, beda ciągani po prokuraturach itd.?

Tego sie nie da zrobic teraz. Propozycja konfederacji to czysty PR oderwany od rzeczywistości.

No chyba ze koalicja odpuściłaby pisowcom. To byłby super przykład na przyszłość xD
  • Odpowiedz
@dafto: jakie prawo złamał aktualny rząd?
@ZjemTwojegoRogala: tu nie chodzi o to że "ustawili prawo pod siebie". Oni wprost ZIGNOROWALI wyrok wtedy jeszcze legalnego Trybunału Konstytucyjnego i nielegalnie zmienili jego skład. A to tylko jeden z przykładów sytuacji gdzie wprost złamali prawo. Aktualny rząd nie złamał prawa. Nie respektują wyroków Trybunału bo jest nielegalny, nie dlatego że jest pisowski. Jak będzie wyrok legalnego sądu a rząd go zignoruje to wtedy
  • Odpowiedz
Tego sie nie da zrobic teraz.


@Anthermil: co nie znaczy, że nie warto probowac.

No chyba ze koalicja odpuściłaby pisowcom. To byłby super przykład na przyszłość xD


@Anthermil: nic o odpuszczaniu nie pisalem.
Prawda jest taka, że obecnym rządzącym zależy na czasie, bo idą 3 ważne wybory i muszą nabić jak najlepszy wynik.
  • Odpowiedz
jakie prawo złamał aktualny rząd?


@59awv: powołanie pelniacego obowiazki prokuratora krajowego
przejecie nielegalnie telewizji i postawieie w stan upadlosci, spolki, ktora upasc nie moze.

To tak na szybko
  • Odpowiedz
@ZjemTwojegoRogala:

W obecnej sytuacji proponują żeby wypie... wszystkich z TK i niech powstanie niezależny skład sędziowski który wybierze/wylosuje sędziów. Sędziowie dogadają się między sobą bo wierzę że w tym smutnym kraju są niezależni sędziowie i mogą wydawać uczciwe wyroki.

Jeśli Konfederacja chce zmian w działaniu Trybunału to proszę bardzo, ale to nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o naprawianie systemu po PiSie. A po drugie taki niezależny Trybunał będzie krytykowany
  • Odpowiedz
powołanie pelniacego obowiazki prokuratora krajowego

przejecie nielegalnie telewizji i postawieie w stan upadlosci, spolki, ktora upasc nie moze

@dafto: pokaż mi prawomocne wyroki wydane przez legalnie działające sądy które coś takiego stwierdziły.
  • Odpowiedz
@59awv: ot choćby zablokowanie wpisów telewizji polskiej do krs. Normalne postępowania nie toczą się miesiąc i dobrze o tym wiesz.
  • Odpowiedz